Palmapedia.com  
Rujan 25, 2018, 04:14:24 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 140 141 [142]
  Ispis  
Autor Tema: Identifikacija palme  (Posjeta: 206692 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
KT
Phoenix
*

Spol: Muški

« Odgovor #2115 : Svibanj 13, 2018, 13:58:11 »

brahea ili livistona ne znam zaboravio sam sjeme sam dobio od konstantina

It is a Brahea. The only seeds I have dispersed are those from my Brahea aculeata. Three of my Brahea plants have produced seeds, aculeata, armata and brandegeei. Amele's plant is not armata (and I have never dispersed seeds form my armata plant) and my brandegeei has not produced mature fruits for many years (rats depleted each year whole fruit harvest prior to maturity because plant is quite hight and the rodents could feed on the seeds in safety out of reach of the cats). So whatever other possibility remains is the aculeata or hybrid of aculeata with one of the other two Brahea spp (brandegeei or armata). Plant of Amelito is still to young and therefore I expect that with age spines will appear on the petiole. Besides Amelito's plant has glaucous petioles and also a naturally sprouted Brahea in my garden has glaucous petioles. This plant was originally unarmed but with age spines have appeared. Also I was not sure whether my plant was offspring of my aculeata or my brandegeei. Now with the help of Amelito's plant I am sure it comes from seeds of my aculeata.
Evidentirano
KT
Phoenix
*

« Odgovor #2116 : Svibanj 13, 2018, 14:17:23 »

Same plant of mine, when only with one strap leaf (actually two plants from two seeds, but one died afterwards).
Evidentirano
Cikas
Cocos nucifera
*

« Odgovor #2117 : Lipanj 07, 2018, 02:06:46 »

Dobio sam ovaj klijanac na poklon. Ne znam koja je vrsta ali predpostavljam da se radi o nekakvoj caryoti.
Što vi mislite? misli

Evidentirano
KT
Phoenix
*

« Odgovor #2118 : Lipanj 07, 2018, 09:50:17 »

Caryota, it needs activozine (organic activator for plants sensitive to alkaline soil)
Evidentirano
gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2119 : Lipanj 22, 2018, 23:34:05 »

Koja je ovo palma(slikao sam je u Grčku-Platamona)? Liči na neki Phoenix ali mislim da nije obična Canarka, jer se puno razlikuje od ostale Canarke što sam tamo video

Evidentirano
branimir
Global Moderator

« Odgovor #2120 : Lipanj 23, 2018, 22:01:26 »

Ovo bi mogla biti Phoenix dactylifera.
Evidentirano

gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2121 : Lipanj 23, 2018, 22:39:47 »

U grčku slabo vidim dactilifere...ili skoro i da nisam video. nemogu se setiti da sam negde to video
Evidentirano
branimir
Global Moderator

« Odgovor #2122 : Lipanj 25, 2018, 11:38:14 »

Možda nisu česte gdje si bio. Član KT ih je dosta slikao, čak znaju imati i plod blizu zrenja.
Ova koju si slikao je vjerojatno bila unutra bez dovoljno svijetla pa je izdužena.
Nije isključano da je kanarka, teško je znati dok je u ovakvom stanju, fali joj i vode.
Evidentirano

gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2123 : Kolovoz 20, 2018, 18:39:16 »

Koje e ovo palma? Kao Brahea....ali neznam koju. Slikao sam je na jugu Albanije..i prvi put je vidim ovamo. U samu palmu u prostoru pomegju onim zasečenim starim listovima sam pronasao nekoliko mlagjih izdanaka. Isčupao  sam 4-5 sa vrlo dobrim korenim...i nadam se da su to od palih semena ove palme

https://imageshack.us/i/poq0SWQij
« Zadnja izmjena: Kolovoz 20, 2018, 18:41:08 gjoko-mkd » Evidentirano
Cikas
Cocos nucifera
*

« Odgovor #2124 : Kolovoz 20, 2018, 19:58:05 »

Koje e ovo palma? Kao Brahea....ali neznam koju. Slikao sam je na jugu Albanije..i prvi put je vidim ovamo. U samu palmu u prostoru pomegju onim zasečenim starim listovima sam pronasao nekoliko mlagjih izdanaka. Isčupao  sam 4-5 sa vrlo dobrim korenim...i nadam se da su to od palih semena ove palme

https://imageshack.us/i/poq0SWQij

Brahee imaju lepezasto lišće. To na slici je nekakva Butia.
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #2125 : Kolovoz 20, 2018, 22:54:19 »

Butia je u pitanju i najvjerojatnije Butia odorata.
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2126 : Kolovoz 29, 2018, 17:16:43 »

Kao što sam već napisao...od ovu palmu na mesto gde je označeno a crvenim krugom, izvadio sam nekoliko mladih izdanaka koje su izašli verovatno od palih sjemena

Ali sada kada sam došao kući, video sam da se radi o za mene čudnom pojavom-imeno sa jednog semena su izašle 3 a sa drugog 2 mlade izdanke!!!!!!

Prvi put ovo vidim....posadio sam ih ovaku u male saksije, ali neznam šta dalje. Da ih razdvajam? Da ostavim ovako da rastu?

Evidentirano
Cikas
Cocos nucifera
*

« Odgovor #2127 : Kolovoz 29, 2018, 19:04:42 »

To je normalna pojava kod Butia. Jedno sjeme zna imati više klica u sebi. Nemoj ih razdvajati jer ih tako možeš ubiti.
Evidentirano
gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2128 : Kolovoz 29, 2018, 23:08:45 »

Iako imam veliku kolekciju palme....očito je da trebam mnogo toga jos naučiti icon_redface
Evidentirano
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #2129 : Jučer u 12:51:11 »

Meni se jednom dogodilo da sam iskopao dva klijanca kanarke koji su rasli iz istog sjemena. Mislim da sam o tome pisao tu na Palmapediji. Nažalost nisu preživjele.
Evidentirano

USDA zone: 7a

Str: 1 ... 140 141 [142]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!