Palmapedia.com  
Listopad 19, 2017, 11:01:27 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 95
  Ispis  
Autor Tema: Tehnike klijanja - "germination"  (Posjeta: 152417 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
jelsa
Gost
« Odgovor #15 : Listopad 13, 2007, 19:03:52 »

Previcur je višenamjenski fungicid.Uglavnom ga koristim kod sjetve i izrade reznica i to u visokoj koncetraciji/30ml na 10l vode/.Spriječava truljenje uzrokovano raznim patogenim gljivicama.Upotrebljava se na taj način da se prvo posije sjeme a nakon toga se zalije pripravljenom otopinom.
Evidentirano
Pivi
Administrator

Spol: Muški

« Odgovor #16 : Listopad 13, 2007, 19:09:05 »

znaći za pripremu klijališta za sjemenke palmi bi se moglo napravit tako da se supstrat u koji ćemo stavit sjemenke umjesto vodom namoči otopinom Previcura u koncentraciji 3% ?
Evidentirano
jelsa
Gost
« Odgovor #17 : Listopad 13, 2007, 19:14:51 »

Točno Pivi.Nije zgoreg ponoviti postupak nakon klijanja kod visine klijanaca od 5-8 cm te kod presađivanja u lonac.
Evidentirano
dexxter
Phoenix
*

dexxter_sat@hotmail.com
Email
« Odgovor #18 : Listopad 13, 2007, 21:08:11 »

penJ, gde kupujes zip kesice? Ja trenutno imam samo vrlo velike i vrlo male, a ne mogu da se setim gde sam ih kupio.
Evidentirano
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #19 : Listopad 14, 2007, 15:16:36 »

Prekjučer mi je u posudi nikla Phoenix dactylifera posađena još ljetos. Začudio sam se da je baš sada nikla jer sam mislio da neće nicati prije proljeća. Tegla s ovom palmicom je bila vani na terasi no kako najavljuju mogući mraz unio sam je u negrijanu prostoriju u kuću. Zanima me da li bih trebao taj klijanac staviti u toplu prostoriju da počne rasti ili bi to bio preveliki šok za nju?
Evidentirano

USDA zone: 7a

Pivi
Administrator

« Odgovor #20 : Listopad 14, 2007, 15:49:49 »

Kakav šok...da joj nije odgovaralo nebi ni nikla...samo ti to stavi u odgovarajuće uslove (toplo) pa nek raste...naravno, ne pretoplo i presuho.
Evidentirano
penJ.
Phoenix
*

357016657
« Odgovor #21 : Listopad 14, 2007, 21:28:54 »

penJ, gde kupujes zip kesice? Ja trenutno imam samo vrlo velike i vrlo male, a ne mogu da se setim gde sam ih kupio.
izvini tek sad vidim tvoj post.. paaa, ne znam imao sam ih u kuci vec, nemam pojma odakle...mozes da upotrebis i neku plasticnu posudu za naklijavanje, ako nemas zip kesica.
Evidentirano
Xenon
En Taro Adun
Global Moderator

« Odgovor #22 : Listopad 14, 2007, 22:50:22 »

Prekjučer mi je u posudi nikla Phoenix dactylifera posađena još ljetos. Začudio sam se da je baš sada nikla jer sam mislio da neće nicati prije proljeća. Tegla s ovom palmicom je bila vani na terasi no kako najavljuju mogući mraz unio sam je u negrijanu prostoriju u kuću. Zanima me da li bih trebao taj klijanac staviti u toplu prostoriju da počne rasti ili bi to bio preveliki šok za nju?

Drzi je na toplom (preko 20 stepeni), na svetlosti, i zalivaj dobro ako mislis da do proleca ima 3 lista. Na hladnom ce joj rast biti sporiji.
Evidentirano

USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm
Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #23 : Studeni 13, 2007, 23:08:16 »

Danas sam posadio 5 W.Robusta, 15 W.filifera, 6 phoenixa canariensisa, 5 P.dactylifera, 6 C.humilisa i 5 nekih neidentifikovanih palmi(to je ono sto mi je jelsa poslao pod imenom Chamaerops exelsa,sto ste mi vi rekli da je u stvari Trachycarpus,a ovo definitivno nisu semenke trahija!) ! Videcemo sta su kada niknu!
Imam i nekoliko Cordilina obtecta!
Sve stoje na peci koja greje 24h,ali ne zari puno-taman je oko 30C na njenoj povrsini! Ja mislim da je to ok! Mozda gresim?
Evidentirano

USDA zone: 8a
apsolutni minimum za poslednjih 15 godina:-14C
apsolutni maximum za poslednjih 15godina:44C
Pivi
Administrator

« Odgovor #24 : Studeni 13, 2007, 23:09:54 »

ako je oko 30° na površini peći to je sasvim ok.
Evidentirano
Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #25 : Studeni 13, 2007, 23:12:33 »

Onda ce valjda dobro proklijati! Seme je sveze,bilo je malo i u mlakoj vodi....jedino sto sam ih ja sve zatrpao,a ne znam,mozda neka od ovih vrsta treba biti na povrsini supstrata???  misli
Evidentirano

USDA zone: 8a
apsolutni minimum za poslednjih 15 godina:-14C
apsolutni maximum za poslednjih 15godina:44C
Pivi
Administrator

« Odgovor #26 : Studeni 13, 2007, 23:18:13 »

ma ok je da su zatrpane...do nekih 2 cm...
Evidentirano
Xenon
En Taro Adun
Global Moderator

« Odgovor #27 : Studeni 14, 2007, 08:17:47 »

Phoenixi i Washingtonije pouzdano nicu, ne verujem da ces imati problema sa njima. Bice to OK.  icon_wink
Evidentirano

USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm
Veruda
Administrator

« Odgovor #28 : Studeni 14, 2007, 10:27:20 »

Danas sam posadio 5 W.Robusta, 15 W.filifera, 6 phoenixa canariensisa, 5 P.dactylifera, 6 C.humilisa i 5 nekih neidentifikovanih palmi(to je ono sto mi je jelsa poslao pod imenom Chamaerops exelsa,sto ste mi vi rekli da je u stvari Trachycarpus,a ovo definitivno nisu semenke trahija!) ! Videcemo sta su kada niknu!

Mislim da ni tada nećemo znati jer meni su mladice svih palmi iste kada su male, barem meni icon_smile
Evidentirano
tasana
Phoenix
*

Spol: Ženski

« Odgovor #29 : Studeni 17, 2007, 17:22:20 »

Pa ti Palmark imas ceo rudnik semena rofl7gp, mislim da sam se i ja malo zarazila, ali ce doci u obzir samo one nad kojima ne moram da drhtim, ne mogu i zbog toga da se stresam.
Kazi, kako mozes biti siguran da je seme sveze ??
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 95
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!