Autor Tema: Maslina (Olea europaea)  (Posjeta: 402345 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Maslina (Olea europaea)
« Odgovori #2115 u: Travanj 28, 2020, 08:44:09 prijepodne »
Na ovakvu sušu,samo bi nas kišoviti 5.mjesec mogao spasiti da bar nešto roda i bude.Bar je ovdje tako,sve je ranije krenulo zbog visokih temperatura i sad je usporilo,gledam u prirodi neka listopadna stabla tek počinju pupati,cvjetnice razne niti cvjetne stapke još nisu pružile,jedino dobro što sam uočio jest da nema komaraca.
Nakon gubitka lisne mase kod maslina,uslijed paunovog oka ili zbog hladnoće,ne treba gnojiti dok se novi list ne razvije bar na pola veličine.Stablo ima dovoljne zalihe hrane a i u tlu ima dovoljno dušika(naročito ako smo obavili jesensku gnojidbu stajnjakom i NPK-om) da maslini omogući ponovni rast lisne mase.Bacanje uree dok nema lisne mase koja će preraditi tu ureu može djelovati kontraproduktivno,da maslina izgori od dušika.
bvb

Offline Henoh

• Administrator
  • Spol: Muški
« Odgovori #2116 u: Svibanj 19, 2020, 20:29:48 poslijepodne »
Nepoznata sorta cvjeta. Ako bude samooplodna možda se suzi krug imena. Kupljena je prije 4 godine u MBM ali nije imala etiketu. Oblikovana za ukras u kuglu. Kupio sam ju jer je imala malo deblje stablo što je u kopnu važno da bi imala šanse preživjeti svoje prve zime.
'Mediteran kakav je nekad bio'

Offline Raske

• Washingtonia
  • *
« Odgovori #2117 u: Lipanj 01, 2020, 08:39:47 prijepodne »
Pozdrav radni narode.
Ove godine je prvi put da na cvat masline dodje "gundelj" zlatak ili kako se vec kod vas zove.
Nije dosad nikad dolazio, pa ne znam da li im radi stetu ilipomaze u oplodnji.