Autor Tema: Litchi chinensis - liči  (Posjeta: 32730 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cikas

• Cocos nucifera
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Litchi chinensis - liči
« Odgovori #30 u: Travanj 13, 2010, 14:02:46 poslijepodne »
Lychees se dosta uzgaja u Kini, i takodjer u jugoistocnoj aziji, posebno u Thailand, Laos, Cambodia, Vietnam, Bangladesh, India, southern Japan, a u zadnje vrijeme California, Hawaii, Texas, Florida, South Africa, Israel takodjer drzavama Sinaloa i San Luis Potosí (posebno u La Huasteca) u Mexicu. Zahtjeva toplu subtropsku do tropsku klimu bez leda ili sa vrlo laganim zimskim ledom maksimalno do -4°C, i vrlo toplim ljetima. rast je najbolji na dobro dreniranim, lagano kiselim tlima bogatim organskim sastojcima.
Uglavnom sam konacno nabavio sjeme i sutra ide u inkubator

Ako može izdržati temperature do -4 stupnja onda nebi trebalo bit problema sa držanjem ove biljke i Dalmaciji. :thumb_up:

Offline dubrovnik

• Brahea
  • *
    • Email
« Odgovori #31 u: Travanj 13, 2010, 21:07:42 poslijepodne »
cini mi se da ne voli suhi zrak, a to je kod nas ljeti problem. Lako mi je proklijao, ali je zahtjevan za odrzavanje

Offline franceska

• Jubaea
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #32 u: Svibanj 04, 2010, 21:00:18 poslijepodne »
Pozdrav Dubrovnik,
trazih ali znas bas nemam ni jedne fotke na kojoj je on, onako kao drvce nije zanimljiv, rekla bih da je cak i dosadan, kao ona
kucna biljka Benjamini! :wink:

Offline dubrovnik

• Brahea
  • *
    • Email
« Odgovori #33 u: Svibanj 04, 2010, 21:21:30 poslijepodne »
Ako se ne moze pojesti, onda zbilja nikakve koristi od njega :) Zato je i Butia capitata zakon palma, bas danas sam jeo odlican mladi sir sa marmeladom od Butie capitate. Mljac!

Offline franceska

• Jubaea
  • *
« Odgovori #34 u: Svibanj 05, 2010, 13:29:27 poslijepodne »
Sram te bilo, ti samo na klopu mislis! :rofl:   :wink:
Jeli palmama i srce vadis, kad narastu, i ona su specijalitet?  :0648: :mrgreen:

Offline dubrovnik

• Brahea
  • *
    • Email
« Odgovori #35 u: Svibanj 05, 2010, 21:20:50 poslijepodne »
ma nisam ti ja neki vegetarijanac  :icon_lol:

Offline dubrovnik

• Brahea
  • *
    • Email
« Odgovori #36 u: Kolovoz 10, 2010, 15:26:25 poslijepodne »
Litchi chinensis  :sun:

Uploaded with ImageShack.us

Offline Road_Runner

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #37 u: Siječanj 16, 2011, 11:47:40 prijepodne »
Može li netko navesti koje metode sadnje sjemena ste koristili i koje su dale rezultat.

Oču i ja jednog  :icon_mrhappy:
Izjava frendovog dede prije nego je zasjeko orah star preko 80 godina : "Nebu mene jeb#$* drvo nadživilo"
:)

Offline Yonex

• Global Moderator
    • Email
« Odgovori #38 u: Siječanj 16, 2011, 13:31:49 poslijepodne »
Ja nisam sejao ovo voce, ali sam citao da seme brzo gubi klijavost, tako da ga treba saditi sto pre nakon sto se izvadi iz ploda.Temperatura od 30C je odgovarajuca za klijanje i ne bi trebao da imas vecih problema oko klijanja, a posle je malo teze... smeta mu suv vazduh... :icon_neutral:
milka

Offline Road_Runner

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #39 u: Siječanj 16, 2011, 13:55:35 poslijepodne »
Probao več prije par komada , neuspiješno
One kaj sam posijao u zemlju si mi istrunuli a one koje sam zamotao u namočene papirnate ručnike su kakti počeli klijati i onda dobili gljivice, kaj da radim ?
Izjava frendovog dede prije nego je zasjeko orah star preko 80 godina : "Nebu mene jeb#$* drvo nadživilo"

Offline Yonex

• Global Moderator
    • Email
« Odgovori #40 u: Siječanj 16, 2011, 14:33:41 poslijepodne »
Pokusavaj dok ne uspes  :icon_mrhappy: , gljivice se pojave kad ima previse vlage.Probaj da osiguras da medijum bude sterilan i da bude konstantno vlazan ali ne mokar.To postizes stavljanjem folije preko posude kao na zimnici. Ne preostaje ti nista sem da opet probas.  :thumb_up:
milka

Offline Treehugger

• Jubaea
  • *
« Odgovori #41 u: Siječanj 16, 2011, 14:45:49 poslijepodne »
Najvažnije ti je da sjeme siješ ODMAH cim ga izvadiš iz ploda, mora biti svježe..ako je bilo izvan ploda makar i jedan dan, zna mu se smanjiti klijavost..stavi ga u obicnu zemlju za cvijece, malo ovlaži vodom, uz temperaturu od 30 stupnjeva..pokri najlonom, i rast ce ti sigurno..izvire nakon..cca par dana do tjedan..ima odlicnu klijavost ali samo sa svježim sjemenom..nemoj ga zakopati duboko, dovoljno da ga samo malko pokriješ..a kasnije je osjetljiv na sve...moji su uz orhideje, znaci veca vlažnost zraka, dosta svjetla, al ne direktno, ne voli propuh ni hladnocu...ako ti ne uspije, dam ti jednog od svojih..
Pain heals. Chicks dig scars. Glory... lasts forever.

Offline Treehugger

• Jubaea
  • *
« Odgovori #42 u: Siječanj 16, 2011, 14:54:38 poslijepodne »
btw. probaj mu odmah stavit duboku posudu? Razvija pristojan korjen, da se kasnije ne zafrkavaš sa presađivanjem..Mada zacudo nisu preosjetljivi na to, moji su uredno preživjeli... Sretno
btw. Gdje si našao plodove? Volim ih jesti ali ih baš nisam vidjela u zadnje vrijeme..samo jednom u SuperKonzumu..
Pain heals. Chicks dig scars. Glory... lasts forever.

Offline Yonex

• Global Moderator
    • Email
« Odgovori #43 u: Siječanj 16, 2011, 15:29:01 poslijepodne »
Kod nas je bilo tog voca, ali ga ne vidjam takodje u zadnje vreme. :icon_neutral:
milka

Offline Road_Runner

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #44 u: Siječanj 16, 2011, 15:42:23 poslijepodne »
Uredno ih imaju u konzumu svako malo, rijetko i u intersparu, u drugim trgovačkim centrima nisam vidio. Ja sam uzeo sjeme preko ebaya (znači tu vjerovatno imam problema zbog vremena), a drugo sam kupio u konzumu iako nisu baš bili no.1 klasa.