Autor Tema: Feijoa ( Feijoa sellowiana)  (Posjeta: 15486 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Veruda

• Administrator
  • Spol: Muški
Odg: Feijoa ( Feijoa sellowiana)
« Odgovori #45 u: Veljača 19, 2017, 00:48:21 prijepodne »
Mozes slobodno staviti link...

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #46 u: Veljača 19, 2017, 10:17:26 prijepodne »
Feioja se malo teže cijepi,u prodaji su uglavnom sadnice koje su proizvedene iz reznica,što je isto malo teže za uzgojiti,ne ide bez hormona i grijanja.I jedan i drugi način izvodi se sa poluzrelim reznicama.
U prodaji ima par sorti,osim onih klasičnih jajolikih vidio sam još jedino one velike duguljaste.
Josko Kolega ima u svom vrtu 3-4 sorte,to su već postarija stabla,jedno je 5-6 metara visoko,sa plodovima koji su tanki i dugački,izgledaju ko prst.
Ovu zimu sam imao nekoliko dana-5 i jedan dan -7 i prvi put sam na feioji vidio oštećenja na listovima,na dijelovima krošnje listovi na vršnim granama su se posušili,neznam dali je uzrok hladnoća ili posolica,vjerujem da je hladnoća jer toliko hladno ovdje još nisam imao.
bvb

Offline Fabio

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #47 u: Veljača 19, 2017, 11:28:36 prijepodne »
http://exoticplantsbg.com/ - Bugarski rasadnik, ima i den s choice, unique. Ja koliko sam primjetio  od ljudi koji uzgajaju feijou vise manje svi su svugdje plodovi mali do 50grama zato preporucujem das e nabave cijepljene sadnice Mammouth- Valjkasti plod do 10cm duzine i plodovi koji su teski  od 60 do 170g, polu samooplodna bolje,vece plodove ima ako je u drustvu vrste Triumph. Triumph- Sterilna vrsta koja treba drustvo druge sorte Feijoe, najcesce je popracena vrstom Mammoth. Plodovi su isto tako valjkasti srednje velicine do 100g. Unique- jedna od rijetkih samooplodnih vrsta plodovi su srednje veliki. Coolidge-  govori se da je samooplodna vrsta najcesce uzgajana u Floridi, plodovi su nesto manji od vrste Unique. Apollo- polu samooplodna vrsta velikih plodova( nesto veci od vrste Mammoth) bolje rada u drustvu vrste Gemini. Gemini-polusamooplodna vrsta koja bolje rada u drustvu vrste Apollo. Plodovi su mali . Ima tu i vrsta kao sta su Opal star, kaiteri,  koji su Novozelandskog podrijetla sa velikim plodovima preko 200g.

Sigurno ti je nastradalo lisce od hladnoce jer je i meni i popadali su listovi nakon ovogodisnjeg -8 C

Offline Fabio

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #48 u: Veljača 19, 2017, 20:51:04 poslijepodne »

Offline Fabio

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #49 u: Veljača 19, 2017, 20:57:19 poslijepodne »
Plodovi : Vrsta mammoth

img host

photo hosting

pic host

Sjemenska Feijoa:
screen shot windows

capture

Offline dalmatiansoap

• Global Moderator
« Odgovori #50 u: Veljača 19, 2017, 21:00:57 poslijepodne »
Odlične! Moram opet nabavit koju za ovu sezonu.
 :thumb_up:
Click for Makarska, Hrvatska Forecast" border="0" height="60" width="468

Offline Fabio

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #51 u: Veljača 19, 2017, 21:30:28 poslijepodne »
Dekorativno stablo jer je zimzeleno, cvijetovi su opet drugaciji i imaju jestive latice a plodovi su meni vrhunski tako da svakako se siplati nabavit :D