Palmapedia.com  
Lipanj 24, 2017, 02:02:10 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 11 12 [13] 14
  Ispis  
Autor Tema: Gnojenje palmi  (Posjeta: 36990 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
AlekLO
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #180 : Lipanj 29, 2013, 20:01:58 »

Marko uzeo si pravi preparat....To je za dekorativne bilje sto naravno spadaju i palme...Plantela je poznata marka za biljne preparate,djubriva...
Evidentirano

werewolf
Phoenix
*

Email
« Odgovor #181 : Srpanj 03, 2013, 17:54:41 »

Danas i ja uzeo ovo plantelino djubrivo da probam... thumb_up
Evidentirano
Gabesz20
Washingtonia
*

« Odgovor #182 : Kolovoz 10, 2013, 11:37:31 »

Mozda je malo interesantno ali evo da i ja kazem cime ja gnojim palma. Imam u uzgoju kod kuce panonskih belih kunica (zeceva), skupljam izmet koja ide u jednu kantu (Treba sacekati jedan vremenski period da pregori), dodajem vodu da prekrije kuglice lol i to odstoji 24 sata, posle sa tim se ide zalivanje svih vrsta biljaka. Ima clanaka na internetu gde se pise o zecijem gnojivu, navodno je najkvalitetnije prirodno gnojivo.
Pa eto ko mozda drzi kunice neka isproba icon_wink
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2013, 11:43:28 Gabesz20 » Evidentirano
markotb
Cocos nucifera
*

« Odgovor #183 : Kolovoz 10, 2013, 11:54:48 »

zanimljivo  misli thumb_up
Evidentirano

Studying Biology on Faculty of Science. University of Kragujevac.
trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #184 : Prosinac 09, 2014, 21:03:46 »

Imao sam problem sa jednom butiom,konstantno je bila blijeda-žuta,i čim bi se list razvio još bi ga napalo neko gljivčno oboljenje,u vidu smeđih točkica.Pokušavao sam joj pomoći na sve moguće načine,željezo,stajnjak,kompost,pepel,treset,cimet,aleva paprika itd,ali nikako je izliječit.Pa sam našao na Palmtalku da se slični problemi mogu riješiti sa magnezij sulfatom.Našao sam neko tekuće gnojivo sa takvim dodatkom i uspjelo je,u nekoliko dana butija je zazelenila.nedavno sam našao drugi preparat,Kristalon koji također sadrži magnezij sulfat i zalio još neke palme i paprati ,koje su mi malo lošije izgledale i učinak je ponovo bio skoro trenutan.U dva dana sve zazeleni.Jedina palma na kojoj ništa ne pali jest Beccariophoenix alfredi,žutuje i nemoš mu ništa.Al bar je živ thumb_up
Evidentirano

bvb
Treehugger
Jubaea
*

Spol: Ženski

« Odgovor #185 : Prosinac 09, 2014, 21:09:57 »

Jel vrijedi i za jubeju chilensis?
Evidentirano

Ciljaj visoko. Tako ćeš možda promašiti metu, al se barem nećeš upucat u nogu.
dalmatiansoap
Global Moderator

« Odgovor #186 : Prosinac 09, 2014, 21:11:05 »

Do nađeš Kristalon?
Evidentirano

Click for Makarska, Hrvatska Forecast" border="0" height="60" width="468
Xenon
En Taro Adun
Global Moderator

« Odgovor #187 : Prosinac 09, 2014, 21:12:14 »

Jel vrijedi i za jubeju chilensis?

Butia i Jubaea su u bliskom srodstvu i jako su slične po zahtevima.
Evidentirano

USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm
trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #188 : Prosinac 10, 2014, 01:21:05 »

Kristalon prodaju u poljoapotekama,kutije pakovanje po pola kila,ima verzija za cvijet i za intezivan rast.
Imam jednu malu Jubaeu koja ima manjih problema ,i nju sam tretirao ali ne pokazuje znake poboljšanja,možda zato što je užasno spora pa se i užasno sporije oporavlja.
Evidentirano

bvb
SCALAR
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #189 : Svibanj 14, 2015, 22:24:39 »

Neznam da li ste culi za gljivu mikorizu iz indije koja ubrzava rast svih biljaka e pa danas sam je stavio uz koren najsporijih palmi kao histrix.sabali.cikasi,e ako njima ubrza rast svaka cast bice dobro i drugima da sad ja nebi objasnjavao ukucajte mikoriza pa procitajte.
« Zadnja izmjena: Svibanj 14, 2015, 22:25:03 SCALAR » Evidentirano

nije znanje znanje znati vec je znanje znanje dati
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #190 : Svibanj 14, 2015, 22:56:31 »

Mikoriza je općeniti naziv za simbiozu viših biljaka i gljiva. Ovaj naziv dolazi od grčkih riječi mykes (gljiva) i rhiza (korijen) te bi u doslovnom prijevodu značio „gljivino korijenje“. Hife gljiva u tlu povećavaju apsorpciju mineralnih tvari u tlu i omogućuju bolju ishranu biljke. Evo jedan dobar članak o mikorizi za one koji žele saznati nešto više o tome: http://www.moulis.hr/Edukacijski%20kutak/Kategorije/Clanci/mikoriza.html

Da li si tu gljivu kupio u obliku nekog preparata, ako jesi da li na ambalaži tog preparata piše latinski naziv te gljive? Baš me zanima kako će mikoriza djelovati na palme, dosad nisam nigdje na internetu ni u literaturi naišao na podak da palme ulaze u simbiozu sa gljivama.
Evidentirano

USDA zone: 7a

nzivanovic
Jubaea
*

nidza_sd_srb@hotmail.com Nikola_Z nzivanovic
Email
« Odgovor #191 : Svibanj 14, 2015, 23:03:16 »

http://www.asunion.rs/mikoriza/mehanizam-delovanja/

Na ovom linku sam pronasao neke slike mozda ce biti jasnije, a evo i palmi rekao bih da su u pitanju Dacty?  misli
Evidentirano

Chambery
SCALAR
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #192 : Svibanj 14, 2015, 23:09:13 »

Mikoriza je općeniti naziv za simbiozu viših biljaka i gljiva. Ovaj naziv dolazi od grčkih riječi mykes (gljiva) i rhiza (korijen) te bi u doslovnom prijevodu značio „gljivino korijenje“. Hife gljiva u tlu povećavaju apsorpciju mineralnih tvari u tlu i omogućuju bolju ishranu biljke. Evo jedan dobar članak o mikorizi za one koji žele saznati nešto više o tome: http://www.moulis.hr/Edukacijski%20kutak/Kategorije/Clanci/mikoriza.html

Da li si tu gljivu kupio u obliku nekog preparata, ako jesi da li na ambalaži tog preparata piše latinski naziv te gljive? Baš me zanima kako će mikoriza djelovati na palme, dosad nisam nigdje na internetu ni u literaturi naišao na podak da palme ulaze u simbiozu sa gljivama.
Narucena je iz indije u suvom stanju njeno dejstvo pocinje posle 15 dana u vlaznim uslovima to suvi sitniji parcici gljive evo kako izgleda http://www.asunion.rs/mikoriza/rhizo-vam-basic/
Evidentirano

nije znanje znanje znati vec je znanje znanje dati
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #193 : Svibanj 15, 2015, 11:51:41 »

Ma kakve indijske gljive, trebalo bi nabaviti micelij tartufa i njime "pognojiti" tlo oko naših biljaka, biljkama bi dobro došlo, a bome i nama. icon_lol (kilogram bijelog tartufa može doseći cijenu i do 5000 eura)
Evidentirano

USDA zone: 7a

AlekLO
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #194 : Svibanj 15, 2015, 20:57:46 »

Da bas je jeftino... rofl7gp rofl7gp rofl7gp rofl7gp
Evidentirano

Str: 1 ... 11 12 [13] 14
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!