Palmapedia.com  
Listopad 23, 2017, 07:54:14 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 4 5 [6]
  Ispis  
Autor Tema: Asimina triloba (pawpaw)  (Posjeta: 21497 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Fabio
Washingtonia
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #75 : Svibanj 29, 2017, 13:55:59 »

Listove  asimine jedu puzevi a ne skarice
Evidentirano
Treehugger
Jubaea
*

Spol: Ženski

« Odgovor #76 : Svibanj 30, 2017, 14:47:02 »

Ma škarice su zakon, korisni kukci klopaju štetočine (malko zažmirit na koji gricnut izdanak) ;), dobri roditelji, štite svoja jaja, ženka se kaći i sa rovcem ako treba, kad se jaja izlegnu,  fura mlade na sebi uokolo....malko smo falili temu....
Evidentirano

Ciljaj visoko. Tako ćeš možda promašiti metu, al se barem nećeš upucat u nogu.
misoo83
Washingtonia
*

« Odgovor #77 : Listopad 12, 2017, 07:28:52 »

Kalemljenje asimine trilobe nastavak video drugi deo.

<a href="http://www.youtube.com/v/p-wk8KRChKc&amp;rel=0&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/p-wk8KRChKc&amp;rel=0&amp;fs=1</a>
Evidentirano
trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #78 : Listopad 12, 2017, 08:07:46 »

Ako je rađeno kalemljenje u proljeće na budni pupoljak onda je trebalo odma prikratiti podlogu iznad plemke,zašto je trebalo čekati godinu dana?
Pretpostavljm da si želio očuvati podlogu za ponovljeno kalemljenje ako čipovanje ne uspije.U tom slučaju može se djelomično prstenovati podloga iznad mjesta kalemljenja,zareže se kora u krug,jednom ili dvaput,dva paralelna prstena ili se može i skinuti jedan uski prsten kore.Kora će za kratko vrijeme zarasti urez ili nakon malo više vremena čak i premostiti potpuno prstenovanje ali smo za kratko vrijeme omogućili pupu plemke dodatnu količinu soka potrebnu za njegovo srastanje i pupanje.Čim vidimo da je pup krenuo podlogu možemo prikratiti iznad mjesta kalemljenja. sun
Evidentirano

bvb
misoo83
Washingtonia
*

« Odgovor #79 : Listopad 12, 2017, 09:49:33 »

Nakon kalemljenja cip pupoljak je krenuo da raste, narastao 2-3 mm ja sam prikratio podlogu ali pupoljak nije nastavio da raste nego je otpao, zatim sam ostavio iz najvisljeg pupoljka da raste podloga i zarezao iznad kalemljenog cip pupoljka  koru da ga podstaknem da raste iz spavajuceg pupoljka ali kalem jednostavno nije zeleo da krene sa rastom.
U prolece sam prikratio podlogu iznad kalemljenog cip pupoljka jer sam video da se zeleni i da je pupoljak ziv na cipu i onda je normalno krenuo da raste.
To je razlog zasto je ovo trajalo dve godine sto u normalnim uslovima traje jednu godinu  icon_mrhappy.
Evidentirano
trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #80 : Listopad 12, 2017, 13:41:53 »

Iznad plemke ne bi trebalo biti pupova podloge,vjerojatno je zbog toga i otpao navrtak.Kod kalemljenja na budni pup kao i na neki drugi način u proljeće ništa iznad plemke nije poželjno.
Evidentirano

bvb
 Str: 1 ... 4 5 [6]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!