Palmapedia.com  
Lipanj 29, 2017, 02:29:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 53 54 [55] 56
  Ispis  
Autor Tema: Cycas revoluta (Sago palma)  (Posjeta: 160308 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
SCALAR
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #810 : Srpanj 07, 2016, 18:26:28 »

I tri puta!Biće im puštaš Mocarta,priznaj!
ima tu svega trava i muziku treba znati koju voli ha.ha salu na stranu citao sam u tropima cikas izbacuje setove listova i pet sest puta u toku godine nema ogranicenja puno sunca i toplote cine cuda kod nas na kontinentu to je nemoguce treba mnogo toplote i mnogo suncanih dana u toku godine.Ali ako se pogodi rano i toplo prolece i dugo i toplo leto ja sam uspeo dva puta da ga nateram da izbaci dva seta a da kod nas jesen i nize temperature ne stignu ranije verujem i tri puta uz svu prehranu i zalivanje .Pazi sad ja sam primetio ako mi izbaci u aprilu prvi set drugi obavezno krece u julu nema omaske ove godine je bilo kod nas hladno i kisno nema nista od toga evo sad su kenuli da isteravaju prvi set tako da ni od drugog nema nista onaj tvoj mali lepo napreduje od njih tri kad bi bilo muski i zenskih bilo bi dobro.
Evidentirano

nije znanje znanje znati vec je znanje znanje dati
gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #811 : Srpanj 07, 2016, 19:14:21 »

Koja prihrana je dobra za cikas? Mislim po sastavu a ne po imenu, zbog toga što koda nas su verovatno različita naziva
Evidentirano
SCALAR
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #812 : Srpanj 07, 2016, 19:46:33 »

Nisi stavio lokaciju na profilu pa neznam odakle si ni je ni vazno nije to nikakva vestacka prihrana vec sam o tome pisao sipas u jedno bure vodu nakupis dosta suvih borovih iglica potopis ih u bure zatim dodas svezih kopriva i mladih grancica od bilo koje vrbe i kad jedes banane ne bacaj koru ne go i nju u bure i jos nesto umesto u sudoperu talog od kafe takodje sipaj u to bure i sa tim koktelom ih zalivaj kad treba leti zimi sto slabije ili nikako i drzi ih u hladnoj prostoriji samo da ne mrzne
Evidentirano

gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #813 : Srpanj 07, 2016, 21:17:15 »

Hvala na odgovoru thumb_up

Pretstavio sam se u temi za prestavljanja novih članova. Jas sam iz Makedonije,ali živim u najhladnijeg grada-Kičevo i na najhladnijem mestu u gradu pored reke. Direkne sunčane svetline nemam u dnevnu sobu ali ima veliku želju da čuvam palme. Jes da imam veliki prostor u dnevnu sobu ali sve je to badava. Usput grejem se velikim kaminom koji pravi vazduh suh.

PS. koliko vremena da čuvam te stvari u burad,ili da uh izvadim posle nekoliko dana? Sali he ova smeša dobra za ostale palme( imam 7-8 vrsta koje sam orestavio u moju temu)
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2016, 21:20:38 gjoko-mkd » Evidentirano
SCALAR
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #814 : Srpanj 07, 2016, 22:16:35 »

Hvala na odgovoru thumb_up

Pretstavio sam se u temi za prestavljanja novih članova. Jas sam iz Makedonije,ali živim u najhladnijeg grada-Kičevo i na najhladnijem mestu u gradu pored reke. Direkne sunčane svetline nemam u dnevnu sobu ali ima veliku želju da čuvam palme. Jes da imam veliki prostor u dnevnu sobu ali sve je to badava. Usput grejem se velikim kaminom koji pravi vazduh suh.

PS. koliko vremena da čuvam te stvari u burad,ili da uh izvadim posle nekoliko dana? Sali he ova smeša dobra za ostale palme( imam 7-8 vrsta koje sam orestavio u moju temu)
ne vadis nista preko cele godine samo otopinu koristis za zalivanje i dodajes vodu kad potrosis dodajes vrbu i koprivu kad se osusi i tako u krug meni sve to stoji i preko zime u buretu
Evidentirano

gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #815 : Srpanj 07, 2016, 23:26:17 »

vrbe i koprive oko kuće imam u izobilju icon_mrhappy

a dali mogu ovaj rastvor da koristim i za ostale palme?
Evidentirano
SCALAR
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #816 : Srpanj 08, 2016, 16:21:52 »

vrbe i koprive oko kuće imam u izobilju icon_mrhappy

a dali mogu ovaj rastvor da koristim i za ostale palme?
moze
Evidentirano

gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #817 : Srpanj 08, 2016, 16:59:08 »

Hvala puno, pošto sam prilično slab na znanju o palmama(ali imam jaku volju 0648) ovo mi mnogo znači
Evidentirano
amelito1
Cocos nucifera
*

« Odgovor #818 : Srpanj 10, 2016, 13:27:44 »

I ove sezone 8 listova
Evidentirano
gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #819 : Srpanj 10, 2016, 13:31:04 »

Ehhhh, godini i po čuvam moj cikas ali još nisam video nove listove. Čekam ovakav momenat dugo ....dugo   shark
« Zadnja izmjena: Srpanj 10, 2016, 13:38:08 gjoko-mkd » Evidentirano
SCALAR
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #820 : Srpanj 11, 2016, 00:44:44 »

thumb_up
Evidentirano

trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #821 : Srpanj 11, 2016, 12:22:05 »

Probao sam jednu godinu malo jače zalivati,gnojiti ali nisam uspio dobiti drugi izrast,jedino kod Dioon edula se to dogodi,ali kod njih je to izgleda normalno,u biti izbacuje list po list,opet sporo icon_neutral
Evidentirano

bvb
Henoh
Administrator

« Odgovor #822 : Rujan 14, 2016, 18:43:37 »

Dobio sam drugi izrast ove godine. Ne znam je li slucajnost ili ima veze, naime kad su pocele ljetne vrucine prebacio sam Cycas na sjeverni balkon. Mozda je to dozivio kao povoljnije temperature i krenuo  misli

Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
gjoko-mkd
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #823 : Rujan 17, 2016, 00:18:09 »

Mislim da je to prirodni ciklus, pošto i kod mene prvi put od kada čuvam cikase izašli su novi listovi.

Inače ja sam najbolje doživeo i potvrdio tezu da voda i gradskog vodovoda uništava cikase. ovo je već treći cikas koji čuvam8prva dva su totalno požutela i isušila). I ovaj treći cikas tokom zime i proleće je skoro sasvim požutio, i onda sam pročitao na ovaj forum(hvala puno, puno....) za ovaj problem. sakupio sam kišnicu, kupio tekuće gvožđe i razlika je evidentna. No u sredini leta sam isporobao onaj eksperiment sa buradom punom koprive i borove iglice, no sipao sam vodu iz gradskog ovodovoda, i u jedan tjedan je cikas opet početo da vraća žutu boju. Onda sam se opet vratio na kišnici i sada je opet sve u redu.

Na listićima gde je bilo i najmanje zelenila, vratila se boja, a gde je bilo potpuno žuto, ostalo je tako. Evo slike vremenski poređane:

ovo je najgore stanje:

sledi oporavak od kišnice i gvožđe:

skoro potpuno oporavljena:

ovo je period kada sam je zalevao sa koprivom i vodom iz češme:

opet se vraćam na kišnicu i gvožđe:

i najzad novi listovi:
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #824 : Rujan 17, 2016, 18:59:10 »

Zanimljivo  thumb_up
Evidentirano
 Str: 1 ... 53 54 [55] 56
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!