Palmapedia.com  
Studeni 14, 2018, 17:43:17 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 107
  Ispis  
Autor Tema: Maslina (Olea europaea)  (Posjeta: 320235 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
franceska
Jubaea
*

Spol: Ženski

« Odgovor #480 : Travanj 08, 2009, 19:25:26 »

Da bile su u jednoj staklenoj kucici, koja je dosta svijetla, ali bez grijanja.
Stajale su 3 na visini od 1,5 m od zemlje u posudama na jednom regalu.
Ta kucica je "hotel propuh", nije izolirana, i sigurno su dozvile dobru hladnocu...jedino sto bih naglasila da su stajale "suhe".
Zaboravila sam zaljevat  icon_redface mozda 2 puta cijele zime...pravile su im drustvo i Waschingtonie, i prezivile su sto me je
jos vise iznenadilo od maslina!

A kad sam kospice maslina, zasadila, u sustini pobacala sam ih u zemlju, ugurala prstom i to je sve, zajedno s datulama, zalijevala povremeno da zemlja ne isusi potpuno, stajale su u onoj balkonskoj zardinjeri na prozoru, bez najlona bez icega, temp. nikada mjerena icon_redface jer nisam se ni nadala da ce isklijati.
Jedino sam ih ocistila od mesa, bile su dosta=jako zrele, i to je sve!
Evidentirano
jovanovm
Washingtonia
*

Spol: Muški

« Odgovor #481 : Travanj 08, 2009, 19:33:17 »

OK, hvala na info! Nista, sutra sejem, pa sta bude, javicu...:)
Evidentirano
jovanovm
Washingtonia
*

« Odgovor #482 : Travanj 14, 2009, 18:43:00 »

Evo maslina, posejane semenke. Dve sam zasekao malo, tri su pod providnom folijom, ostalo bez ikakvih dodataka. Tu je pored i jedna kanarka, isto čeka da ugleda svetlost dana :)

Evidentirano
Ahmet
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #483 : Travanj 16, 2009, 09:23:31 »

Jesi bio ovih dana na svojoj haciendi? Kako izgledaju masline? Ima li kakve pojave pupoljaka?
Evidentirano

Ahmet Čabarabdić
Burekdžinica i ćevabdžinica "Donji Zagon"

Napomena: ćevape pečemo na ćumuru od bukovog drva i dostavljamo preko interneta

Vrijeme u mojoj kasabi: http://pljusak.com/poljane/wx.htm
Henoh
Administrator

« Odgovor #484 : Travanj 17, 2009, 22:47:00 »

Jučer bio. Nema pupoljaka  icon_neutral Orezao sam ju do dijela koji mi se činio živim. Pogledao sam koru koja je na nekim mjestima zelena kad se zagrebe pa mi se čini da bi mogle opet krenuti. Maslina u naselju Badelov brijeg/Sesvete je isto promrzla, također i neke po gradu koje su bile u posudama. One dvije velike u Zvonimirovoj ul što sam zimus slikao su ok.

Šta misliš je li kasno da do kraja mjeseca posadim nove ako ove ne budu krenule do tada?
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2009, 22:49:56 Henoh » Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
Ahmet
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #485 : Travanj 18, 2009, 06:40:30 »

Jučer bio. Nema pupoljaka  icon_neutral Orezao sam ju do dijela koji mi se činio živim. Pogledao sam koru koja je na nekim mjestima zelena kad se zagrebe pa mi se čini da bi mogle opet krenuti. Maslina u naselju Badelov brijeg/Sesvete je isto promrzla, također i neke po gradu koje su bile u posudama. One dvije velike u Zvonimirovoj ul što sam zimus slikao su ok.

Šta misliš je li kasno da do kraja mjeseca posadim nove ako ove ne budu krenule do tada?

Neće biti prekasno za sadnju. Možeš i kasnije ako su sadnice lijepe i čvrste. Odaberi sadnice u MBM-u ili nekoj drugoj dobro posjećenoj trgovini da to budu sadnice koje ne stoje mjesecima u kontejneru i čekaju da ih se netko sjeti zaliti. Takvima treba dosta vremena da se pokrenu.

Ove sam godine u postupku razmnožavanja autohtone oblice uzete s područja Mošćeničke Drage, koja je sigurno dobro aklimatizirana. Vidjeti ću kako će se reznice razvijati. Ako budu o.k. i ove se godine dobro ukorijene, iduće ti godine mogu dati par komada. Već sam to prije radio i uspjeh je bio 90% s time da sam tada reznice uzeo usred ljeta. Ovaj puta sam ih uzeo u veljači pa ne znam kako će se ponašati. Biti ćeš informiran.
Evidentirano

Ahmet Čabarabdić

Henoh
Administrator

« Odgovor #486 : Travanj 18, 2009, 11:36:05 »

Obaviještavat ću o stanju maslia na vikendici, mada moram priznati da mi se čini da ništa od njih ako do sad nisu izbacili koji pupoljak. Moram se pohvaliti da imam podršku doma da pokušam i s drugim sortama. Sljedeće zime ću ipak malo više paziti oko zaštite jer sebe ipak smatram glavnim krivcem za ovakav rezultat, a tek onda zimu. Ahmet je to dobro opisao,kad sam stavio zaštitu masline su još bile u vegetaciji te se nisu stigle prilagoditi, a ispod zaštite su još neko vrijeme izbacivale mlade listiće. Onda je naišao onaj hladni val koji ih je u takvom stanju lako oštetio.
Evidentirano

Henoh
Administrator

« Odgovor #487 : Travanj 21, 2009, 00:49:21 »

Kupio sam za vikend u MBM-u sadnicu sorte Ascolana tenera (barem je tako pisalo na jednoj od njih, moja nije imala oznake-inače sve su iz rasadnika u Metkoviću). Za sad je na balkonu. Poslikam uskoro.
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2009, 00:50:21 Henoh » Evidentirano

Henoh
Administrator

« Odgovor #488 : Travanj 25, 2009, 22:48:59 »

Danas posađena. Na prošlogodišnjim maslinama Oblici i Leccinu još nikakvih izbojaka iako kag im zagrebem koru ispod je zelena  misli
Evidentirano

Veruda
Administrator

« Odgovor #489 : Travanj 26, 2009, 17:55:00 »

Neka joj je sretno Henoh  thumb_up

Trava pokošena, masline okopane...

Evidentirano
Ahmet
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #490 : Travanj 26, 2009, 18:09:31 »

Neka joj je sretno Henoh  thumb_up

Trava pokošena, masline okopane...

Hehehe, maslinik ti je k'o apoteka. Ja ne okopavam oko maslina. Samo kosim. A danas sam se nakosio toliko da me bole ruke i noge od vibracija kosilice. Sad sam na miru par tjedana, ali ako padne kiša ne gine mi skoro nova košnja.
Evidentirano

Ahmet Čabarabdić

Veruda
Administrator

« Odgovor #491 : Travanj 26, 2009, 18:14:12 »

Hehehe, maslinik ti je k'o apoteka.

icon_lol

Da, sve je ko po špagi. Sada kada imam kopačicu glupo je ne koristiti, a i nije loše malo razbiti zemlju oko maslina i to pogotovo ako je glinasta i teško "diše"...
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #492 : Svibanj 09, 2009, 22:10:47 »

Danas sam bio do vikendice i Oblica je krenula s oporavkom dosta nisko pri osnovi stabla iako je i na višim dijelovima živa.

Leccino još ništa. Ponovno sam zagrebao koru na više mjesta i zeleno je ispod pa se još uvijek nadam

Ascolana tenera izbacuje nove listiće i nije imala problema s prilagodbom

Evidentirano

franceska
Jubaea
*

Spol: Ženski

« Odgovor #493 : Svibanj 13, 2009, 19:22:02 »

Pusti ih Henoh, treba im nesto duzi oporavak, ali krenut ce sigurno, opet.
Mozda ces ih morat jako skratiti, ali ako su prezivjele, to ce ih ciniti jakím u buducnosti.

Ascolana lijepo izgleda, i ako je iz Metkovica iz rasadnika, oni imaju odlicne sadnice!

@Ahmet mi je duzan pice,  icon_mrgreen one masline iz Zvonimirove nisu ni trepnule, sta nije tako?
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #494 : Svibanj 13, 2009, 19:29:52 »

Izgledale su ok barem koliko sam uspio vidjeti iz auta. Lišće nije proijenilo boju te nije otpadalo. Slikat ću ih kad budem pješice u tom dijelu.
Evidentirano

Str: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 107
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!