Palmapedia.com  
Prosinac 19, 2018, 16:00:58 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 4 5 [6]
  Ispis  
Autor Tema: Yucca recurvifolia  (Posjeta: 12871 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
amelito1
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

« Odgovor #75 : Veljača 27, 2017, 13:11:31 »

-26
Evidentirano
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #76 : Travanj 10, 2017, 21:12:28 »

Imala je dosta suhih listova nakon zime pa sam je morao drastično orezati. Već par godina je muči neka gljivična bolest koja joj nagrđuje listove, mislim da bi to mogla biti hrđa ali nisam siguran.

Evidentirano

USDA zone: 7a

veljoking
Washingtonia
*

« Odgovor #77 : Listopad 04, 2018, 17:23:25 »

Koja je razlika izmedju Gloriose i Recurvifolie kako ih razlikovati.

Imam jednu petogodisnju Gloriosu koju sam kupio i znam da ona jeste jer su mi rekli kad sam kupovao.Ali imam jednu yuccu sto sam dobio na poklon, nema konce ali mi ne deluje da je gloriosa na gloriosi tacnije jednogodisnjem pelceru ima veliko koplje a na ovoj sto sam dobio gotovo da nema koplje i bas je unutra uvuceno slikacu za indetifikaciju...

imam i aloifoliu znam da ona mnogo bode i nije slicna a nije i filamentosa njih imam umem da razlikujem..

Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #78 : Listopad 05, 2018, 09:15:33 »

Kopiram moje iskustvo s njima
Osim dužih listova kod Y. recurvifolie kod nje su i listovi ponešto drugačiji na opip. S donje strane su blago hrapavi dok su s gornje strane glatki. Kod Y. gloriose te razlike između gornje i donje strane lista nisu toliko izražene. U kultivaciji je prisutno dosta prijelaznih formi ovih dviju vrsta zbog križanja, tj. mnoge su došle iz svoje domovine kao križanci.

Obicno gloriose krenu nakon svih ostalih, na jesen.Super je kad se zalomi cvjetanje kad I kod vecine vrsta pa se moze krizati s drugima.One koje su sad u cvijetu su vecinom Y.recurvifolie.Daju se prepoznati po blago povijenim listovima, gornjom glatkom povrsinom I donjom hrapavom.
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
 Str: 1 ... 4 5 [6]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!