Palmapedia.com  
Listopad 23, 2017, 13:35:41 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 22
  Ispis  
Autor Tema: Mandarina (Citrus reticulata)  (Posjeta: 40073 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
trava
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #15 : Lipanj 28, 2012, 01:01:12 »

Mandarina,kao i većina agruma,traži puno hrane i vode da bi donijela obilat urod.U protivnom odbacuje plodove.Moj recept je:obilato pognojiti stajnjakom ujesen,u vrijeme cvjetanja,zametanja plodova, doping sa ureom ili kan-om.Ljeti zaliti nekoliko puta,bar mjesečno dvaput,obilato.A možda se iradi onekoj bolesti,neznam.Ali sito stablo je i zdravo stablo.
Evidentirano

bvb
Engage
Washingtonia
*

« Odgovor #16 : Lipanj 28, 2012, 01:11:50 »

Zaliva se  icon_mrgreen .. bas onako posteno i to bar dva puta u zadnja dva tjedna , fala na savjetima .. e i jos jedno pitanje a moze li tekuce gnojivo za citruse pomoc ?..iman to ali san ga koristija samo na klementini i manjin citrusima "tek posađenim" ..nisan bas neki strucnjak u pogledu kad sta triba cinit i kako ..nekako me strah da u zelji za poboljsat stvari ne ucinin jos goru stvar  icon_neutral
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #17 : Lipanj 28, 2012, 11:08:53 »

Dobrodošao na forum.  thumb_up

I kod mene je isti slučaj, već formirani plodovi prvo požute pa otpadnu. Ostalo je svega 10-20% plodova koji su (još) zeleni i rastu...

Pretpostavljam da je to ipak u vezi sa zadnjom zimom, ipak smo imali velike minuse a biljka pokazuje reakciju dosta kasnije, to je normalno. Inače ja sam svoju dosta pognojio u 4. mjesecu je rje ostala bez puno lišća zbog olujna bure tako da se dosta istrošila sa obnovom lisne mase, pa pretpostavljam da je i to razlog odbacivanja ploda...

PS stavi si lokaciju u profil
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #18 : Lipanj 28, 2012, 11:12:17 »

Zaliva se  icon_mrgreen .. bas onako posteno i to bar dva puta u zadnja dva tjedna , fala na savjetima .. e i jos jedno pitanje a moze li tekuce gnojivo za citruse pomoc ?..iman to ali san ga koristija samo na klementini i manjin citrusima "tek posađenim" ..nisan bas neki strucnjak u pogledu kad sta triba cinit i kako ..nekako me strah da u zelji za poboljsat stvari ne ucinin jos goru stvar  icon_neutral

Ja preporučam ipak odstajalo stajsko gnojivo i to jednom u proljeće i jednom u kasno ljeto, čitao sam da je za agrume ipak bolje koristiti organsko gnojivo, a ovo tekuće je za citruse u pitarima...
Evidentirano
Engage
Washingtonia
*

« Odgovor #19 : Lipanj 28, 2012, 12:13:05 »

Fala :)

Napravit cu to sta mi je savjetovano !

I s obzirom da san ja pun pitanja ..iman jos jedno ..koje je stablo mandarine najmanje rastom i prikladno za pitare ili kad u vrtu nema puno mista ..mozda bi kupia jos jednu raniju sortu ali bas je i neman mista di stavit ..pa bi bilo super saznat nesto vise o mandarinama i velicini istih ..to jest koje ne rastu puno nego su mala stabla ?

I na kraju slikica moje druge mandarinice  iz treceg miseca kad je posađena "zorica rana" :

Evidentirano
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #20 : Srpanj 02, 2012, 09:26:54 »

I kod mene na limunima je otpalo puno više plodova nego lani. ima puno plodova koji požute i otpadnu.
Evidentirano
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #21 : Srpanj 04, 2012, 18:30:35 »

evo i jedne moje mandarine

By adriano22222 at 2012-07-04

By adriano22222 at 2012-07-04
Evidentirano
alias
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #22 : Kolovoz 02, 2012, 21:20:16 »

Što je sa mojom mandarinom? Neko crnilo po petioli... Možda temperatura, vlažnost zemlje?
Evidentirano

Carpe diem
Henoh
Administrator

« Odgovor #23 : Kolovoz 06, 2012, 09:45:02 »

thumb_up
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
specijalac
Phoenix
*

« Odgovor #24 : Kolovoz 06, 2012, 13:55:33 »

Veoma lepo napreduju! thumb_up Koja je to sorta, izgleda kao neka satsuma? icon_mrhappy
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #25 : Kolovoz 06, 2012, 14:08:14 »

Hm, nisam sad više siguran. Mislim da sam negdje zapisao  icon_neutral.
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #26 : Kolovoz 29, 2012, 18:27:36 »

evo jedne moje mandarine

By adriano22222 at 2012-08-29
Evidentirano
alias
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #27 : Rujan 03, 2012, 19:34:20 »

Moja Chahara odlučila sada listati, nadam se da će očvrsnuti do prvih mrazeva  thumb_up
Evidentirano

Carpe diem
medec
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #28 : Rujan 04, 2012, 16:14:46 »

Mandarina moje susjede već 2 godine ima blijedozeleno lišće. Kojim gnojivom bi ju trebalo prihraniti i kada?
Evidentirano
trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #29 : Rujan 04, 2012, 23:49:36 »

Za agrume je zakon stajnjak,koji je najbolje baciti pod stablo sada,jednu vriću i neboj se,može i humus,ne zakopavati samo pokriti zemlju,Korijenje zna biti vrlo blizu površine,i sav biljni otpad koji imate po vrtu,isto tako pod stablo.Tako radim godinama i moji agrumi su uvijek zeleni i rodni.
Evidentirano

bvb
 Str: 1 [2] 3 4 ... 22
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!