Palmapedia.com  
Listopad 23, 2017, 13:41:06 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 19 20 [21] 22
  Ispis  
Autor Tema: Mandarina (Citrus reticulata)  (Posjeta: 40074 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
amelito1
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

« Odgovor #300 : Svibanj 29, 2016, 14:37:14 »

ipak ovo nije mandarina to je onaj kalamondin
Evidentirano
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #301 : Lipanj 21, 2016, 14:32:02 »

free jpeg images
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #302 : Listopad 09, 2016, 21:34:58 »

Stize konkurencija dolini Neretve... pobrali smo svoje mandarine  icon_mrhappy Od svih citrusa mandarina mi je najzahvalnija. Limun najzahtjevniji.
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
dalmatiansoap
Global Moderator

« Odgovor #303 : Listopad 09, 2016, 22:14:35 »

Čestitam! Moja je još mušićava, ni tamo ni vamo, doduše tek je i prva godina u zemlji. Vidit ćemo kako će bit na proljeće.
Evidentirano

Click for Makarska, Hrvatska Forecast" border="0" height="60" width="468
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #304 : Listopad 10, 2016, 10:45:06 »

moje će nažalost propast ko i svake godine, jer nema kog da ih bere. dozrijevaju u nezgodno vrijeme, prije berbe maslina.
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #305 : Listopad 11, 2016, 17:35:12 »

Moje dvije najveće, kasne sorte...berba tek sredinom 11.

Evidentirano
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #306 : Listopad 12, 2016, 09:35:45 »

dosta su narasle ovo ljeto.
Evidentirano
icupi21
Jubaea
*

« Odgovor #307 : Listopad 26, 2016, 18:01:25 »

Moja prvi rod . Sorta najranija.
Evidentirano
Savar
Jubaea
*

WWW Email
« Odgovor #308 : Studeni 12, 2016, 15:39:25 »

Ovo je moja Klementina, kada je dosla bila je skroz ok, cak je ove godine intenzivno cvijetala (i zametnila plod) ali je sve u nekom roku otpalo. Najme jos proslog ljeta se pojavilo ovo uzduzno frkanje lista i ti sitni listovi pomalo kvrgasti listovi. Gledao sam odozdo puno tih takovih listova ali nema odozdo ama bas nista sve izgleda ok, nikakove nametnike nisam nasao (mozda su neki nevidljivi. Cak i vecina mladih listova cim krene je takova. Slicna mi je situacija bila i s narandjojm i jos jednim limunom, ali manje i na njima sam potrgao odmah te listove koji su takovi izasli i pojavili se. Ali na klementini je odmah jos prosle godine postalo toga previse i bojao sam se sve to otrgniti. Ista se stvar pojavila i kod susjeda na relativno mladim agrumuma (posadjenim prije godinu dana,sadnice 2-3 godine) Ima li netko ideju sta je to i kako tretirati odnosno kako se toga rijesiti. Moram napomenuti da se sve kod mene redovito gnoji i zaljeva. Isto tako moram primijetiti da je i prosle i ove godine strasno opala rodnost (da ne kazem gotovo potpuno izostala, osim jednog limuna) i isto je i kod tog istog susjeda ali primijetio sam i kod nekih starih agruma po selu, samo kod starih agruma je to imaju manje i uglavnom na vrhovima grancica znaci mladim grancicama.

« Zadnja izmjena: Studeni 12, 2016, 15:43:34 Savar » Evidentirano

trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #309 : Studeni 12, 2016, 23:35:25 »

Napale su je uši,vjerojatno one obične lisne usi,a možda su i neke štitaste.List je bolje ostaviti,kakav je dobar je,isto vrši asimilaciju.U pitaru je malo teže dobiti rod,treba dobro prihraniti,stajnjaka,uree u vrime cvitanja, i redovno prihranjivati i zalivati tijekom ljeta. thumb_up
Evidentirano

bvb
Savar
Jubaea
*

WWW Email
« Odgovor #310 : Studeni 13, 2016, 12:53:23 »

Gnojim vrlo intezivno oduvijek, a zadnje dvije godine i nesto vise. Sto se tice usi godinam sam to rijesavao podizanjem imuniteta biljke bez ikakvog spricanja, ali sada cu ocito to morati spricati. Mada moram priznati da meni to ne izgleda tako jer uvijek kada su prije bile u pitanje usi moglo se vidjeti s donje strane lista, a sada se ne vidi nista, odozdo potpuno cisto. No poslusacu te i pospricati pa ce mo vidjeti. Gnojiti stvarno ne vidim da ima smisla vise nego sto i sada radim. Gnojim vec godinama dehidriranim konjskim gnojivom koje mi se prije pokazalo fenomenalno. Pored toga i tekuce zeljezo....
Evidentirano

trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #311 : Studeni 13, 2016, 13:50:45 »

Na mandarinama je česta jedna sitna štitasta uš koja je malo slabije vidljiva,možda je ta?izgleda poput male prozirne kupole u kojoj se vidi mala bijela točkica,duga oko 1-1,5mm.Odrasli oblik je sitna bijela mušica,više izgleda ko leptirić,znaju u velikom mnoštvu letiti oko mandarina.Na otrove nisu baš reagirale ali ih je otopina duhana uništavala odlično.Dobre su i žute ljepljive ploče na koje rado padaju.
Evidentirano

bvb
adriano
Jubaea
*

Email
« Odgovor #312 : Studeni 14, 2016, 08:14:08 »

imam iste probleme kao i Savar na jednom feminelo limunu. Pustio sam listove tako sfrkane, jer inače ne bi ostao nijedan list da sam ih uklonio. listovi su ostali su na  stablu, izgleda da im ne smeta previše. U svakom slučaju su žute ploče dobro rješenje, jer mi se čini da se listovi nisu frkali kada sam objesio te ploče prije par godina.
Evidentirano
Savar
Jubaea
*

WWW Email
« Odgovor #313 : Studeni 14, 2016, 08:24:42 »

Trava, najbolje bi bilo da ti jedan dan dodjes kod mene na otok i sve pregledas u zivo  thumb_up
Evidentirano

trava
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #314 : Studeni 14, 2016, 08:28:33 »

Žuta ploča je dobra,samo,nije dobra za druge korisne insekte,kao što su razne male vrste pčela,smokvine osice itd,pa preporučam upotrebu žutih ploča samo u vrijeme leta ovih ušiju.Ako ploče stalno vise nakrcaju se insekata i izgube ljepljivu površinu,pa su djelotvornije ako ih objesime u vrijeme leta  odrasle uši.Dvije muhe jednim udarcem.
Evidentirano

bvb
 Str: 1 ... 19 20 [21] 22
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!