Palmapedia.com  
Listopad 20, 2017, 18:12:41 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 40 41 [42] 43
  Ispis  
Autor Tema: Palmkiller-RPW (crvena palmina pipa)  (Posjeta: 70417 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
trava
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #615 : Rujan 02, 2016, 00:41:53 »

Kad već napadaju bilo bi dobro da su ovi,bar ih je lipo vidit
https://en.wikipedia.org/wiki/Rhynchophorus_cruentatus
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2016, 00:44:43 trava » Evidentirano

bvb
Tehpowa
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #616 : Rujan 18, 2016, 12:11:34 »

http://www.24sata.hr/news/opasni-nametnik-zbog-pipe-izumire-dalmatinska-palma-491466

Mogu oni pisat koliko oce kad niko nista ne radi. U Trogiru gotova je vec i druga palma na rivi, a a jos 3 bi mogle ic ca u iduca 2-3 miseca. Sa vanjske strane grada stoji jedna bolesna vec 5-6 miseci i niko nista. Susidu kraj kuce dvije koje su bile ka nove do prije misec danas sad su gotove, na gradskoj plazi jos tri.

To ce bit opci pomor palmi u iducih godinu-dvi dana.
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #617 : Rujan 18, 2016, 12:43:55 »

ličinke jedu bez smetanja cijelo ljeto i onda sad ujesen počne padat redom s prvim vjetrovima obično , po kaštelima isto padaju već poprilično, dvije do tri godine max i onda nema više nijedne...čekam da se prva padnuta pojavi u Splitu, ako pada trogirska riva mislim da istu sudbinu čeka i splitska
« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2016, 13:01:22 akaranus » Evidentirano

dalmatiansoap
Global Moderator

« Odgovor #618 : Rujan 18, 2016, 15:46:56 »

Podstrana, Krilo,...., thumb_down
Evidentirano

Click for Makarska, Hrvatska Forecast" border="0" height="60" width="468
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #619 : Rujan 20, 2016, 11:17:03 »

jedna ideja umjesto kemije, da li netko ima iskustva sa ovim, ja sam čuo da je toliko dobra u suzbijanju nametnika na psima da su je makli iz prodaje po zoohobijima jer im više nitko nije kupovao ampule  icon_wink
http://www.sveznan.com/zdravlje/dijatomejska-zemlja-kremena-zemlja/
Evidentirano

Veruda
Administrator

« Odgovor #620 : Rujan 20, 2016, 13:22:05 »

Hm, pa vrijedilo bi probati...manje je štetna ili nije štetna za ljude, s time ne znam kako reagira na vlagu i koliko je postojana...
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #621 : Rujan 20, 2016, 13:30:56 »

mislim svakako uzet i probat, neće štetit, ako se iza kiše zavuče u pukotine palmi sigurno bi dugotrajno tu ostala, a jeli s vremenom ili iza kiše gubi svojstvo to tek treba otkriti...ako bude napada na mojim palmama znači da ne djeluje :)..mislim isto jednom mjesečno posut...
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2016, 13:31:05 akaranus » Evidentirano

akaranus
Global Moderator

« Odgovor #622 : Rujan 20, 2016, 15:24:11 »

zva dilere(ne travu iz zadra icon_mrgreen ) i kažu da kod pipe nije djelotvorno...
http://www.proeco.hr/proizvod/insectosec/
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2016, 15:26:12 akaranus » Evidentirano

Veruda
Administrator

« Odgovor #623 : Rujan 20, 2016, 20:14:05 »

šteta...gad mali je otporan  icon_mad
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #624 : Listopad 28, 2016, 17:56:29 »

Na potezu od Podstrane do Malog Rata sam danas izbrojio preko 30 mrtvih kanarki...
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #625 : Studeni 01, 2016, 19:49:47 »

Kao, oni su obranili palme do sada...a pipa ide po redu od Šibenika do Kaštela...

Citat:
To je palma u privatnom posjedu u samom srcu grada. Što je sve zaraženo, ja ne znam. U ovom momentu mogu reći da štitimo javne palme i ponosan sam da ni jednu nismo izgubili, rekao je Gordan Tahirbegović, voditelj Odjela održavanja gradskog zelenila JKP-a Parkovi i nasadi.
 lol

Kreće pomor palmi u Splitu
http://vijesti.hrt.hr/358757/pipa-unistava-i-splitske-palme
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #626 : Studeni 01, 2016, 20:03:00 »

icon_lol
ono mi pari na Meje negdi..pribacila se pipa priko čiova
a šta je najgore 95 posto ljudi će popit tu priču kako su oni spasili palme u Splitu..vidit ćemo koju će priču servirat kad počnu padat po rivi...

« Zadnja izmjena: Studeni 01, 2016, 20:03:24 akaranus » Evidentirano

Tehpowa
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #627 : Studeni 01, 2016, 21:19:26 »

U radijusu 200m oko moje kuće 5 ih je palo u roku od 3-4 dana, na druge dvi se vide siptomi zaraze. U aci marini ovako iz daleka je 5 mrtvo, 4 zarazene. Na rivi je druga pala, jos jedna sa zapadne strane ce u iducih par dana dok od oka ih je jos 4-5 zaraženo. Mogu još tu nabrajat ali okvirno u proslih desetak dana je 30+ palmi umrlo. A Kaštela neću ni spominjat.

Bili smo predarežljivi u procjeni da neće bit palmi u idućih 3-4 godine. Ako šta ostane nakon idućega ljeta bit će dobro.

Iako san optimist, meni se cini da ce se ovo jedino rijesit da se pusti da sve pomre, detaljno prokontrolira i onda krene sa sadnjom.
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #628 : Studeni 01, 2016, 22:32:34 »

ljudi će postat skeptični u sadnji novih jer su opet jednom kad se uveze baja osuđene na propast, bez obzira šta ima vrsta koje ne napadaju... a i pustit da propadnu palme stare stoljeće graniči sa zdravim razumom...bar ove za koje bi bi grad trebao pronaći sredstva,za one u privatnim vrtovima nemaš pojma kakva je ljudima financijska mogućnost štićenja pa ih ne treba ni spominjati...
imat ćemo mi više problema sa paysandisiom nego sa pipom, leptir će se zadržat i preko 10 godina na ovom području i stalno iznova će posjećivati svaku pojedinu palmu...
« Zadnja izmjena: Studeni 01, 2016, 22:33:39 akaranus » Evidentirano

Tehpowa
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #629 : Studeni 02, 2016, 11:57:06 »

ljudi će postat skeptični u sadnji novih jer su opet jednom kad se uveze baja osuđene na propast, bez obzira šta ima vrsta koje ne napadaju... a i pustit da propadnu palme stare stoljeće graniči sa zdravim razumom...bar ove za koje bi bi grad trebao pronaći sredstva,za one u privatnim vrtovima nemaš pojma kakva je ljudima financijska mogućnost štićenja pa ih ne treba ni spominjati...
imat ćemo mi više problema sa paysandisiom nego sa pipom, leptir će se zadržat i preko 10 godina na ovom području i stalno iznova će posjećivati svaku pojedinu palmu...

Ima san priliku pricat sa susidon koji je u komunalnoj te mi je on reka (očekivano) da budale rade tamo te da previše vremena prođe dok država ili ko već odobri sredstva za saniranje palmi na javnim površinama.Ako uopće i odobre ili to ne završi u tuđem đžepu. A da saniranje palme u privatnim posjedima naplaćuju preko 1000 eura. A praktički dobar razlog zašto se ovo ovoliko raširilo je zaraza palmi u privatnome posjedu.

Država triba izać u susret te po meni besplatno pomoć ljudima da se to riješi, ali svi znamo kakva je naša država pogotovo ovaj dio Trogir-Split. A sad ovo šta kažu da u Splitu prskaju je svakako za pohvalu, samo neznan koliko je učinkovito samo prskanje a ne zalijevanje korijena/srca palme.

Ja praktički svima koje znam kažen da ako imaju palme da tretiraju i da šire okolo koliko je to ozbiljno te da će velika šteta bit ako se ništa ne poduzme. Toliko spominjem da me ljudi već šalju znate di :D

« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2016, 11:59:30 Tehpowa » Evidentirano
 Str: 1 ... 40 41 [42] 43
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!