Palmapedia.com  
Rujan 26, 2018, 15:52:08 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 141 142 [143] 144
  Ispis  
Autor Tema: Zimska zaštita palmi  (Posjeta: 244240 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
SonjaCvetkovic
Washingtonia
*

Spol: Ženski

Email
« Odgovor #2130 : Ožujak 10, 2018, 15:27:52 »

Pozdrav svima!Nova sam clanica na ovom forumu  iako ga skoro od samog pocetka pratim ..
Ja vec 6godina imam palme (nekoliko vrsta)koje su napolju I zimi ih stitim..uskoro cu postaviti i neke slike.
Da li je neko od vas vec skinuo sa palmi  zimsku zastitu?
Evidentirano
amelito1
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

« Odgovor #2131 : Ožujak 10, 2018, 19:47:04 »

jesam ja jer nema više velikih minusa a zavisi koje palme imate
Evidentirano
branimir
Global Moderator

« Odgovor #2132 : Ožujak 11, 2018, 00:27:43 »

Dobrodošla Sonja  thumb_up

Ovisi  na kojoj si lokaciji.
Na večini mjesta se može skinuti zaštita ali kako kaže Amelito ovisi i sa kojih vrsta..
Evidentirano

SonjaCvetkovic
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2133 : Ožujak 11, 2018, 11:39:47 »

Pa ovako...imam kanarku  koja je preko 30 god.stara,inače se godinama mučila u velikoj saksiji i na kraju sam je pre oko 6 godina posadila u vrtu.Tu su i tri trahicarpusa možda 6-7 god.starosti...e sada, ovaj koji sam štitila je baš dosta porastao a ove koje sam ostavljala nezaštićene su dosta manji,što je pokazitelj kako kontinentalna klima utiče na egzote. .tu je i jedna Wašingtonija, ovo joj je treća godina u vrtu,a otprilike je starosti 6-7 godina.
Imala sam i Butiu capitatu 2 godine ali sam je jesenas ponovo vratila u saksiju jer je spora a i nisam htela toliko palmi da štitim. .imam u saksijama još trahicarpusa, butia, washingtonija,kanarki,dactylifere,sabal'birmingham' i nekoliko isklijalih chomeoropsa humilisa....inace sam  20 km juznije od Niša.Pozdrav!
Evidentirano
SonjaCvetkovic
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2134 : Ožujak 11, 2018, 12:52:48 »

Pošto najavljuju od 20 - og marta dva dana jutarnje temperature da budu oko -1 i 0 da li će to smetati palmama..a i bas nisam sigurna što se tiče Washingtonije?
Palme su danju otkrivene ali me brinu jutarnje temp..i ne znam bas u kojoj smo zoni,jer klima u mom mestu i Nisu nije uvek ista..primetila sam da smo uvek topliji za 1-3C celzijusovih od Nisa a i palme su na juznoj strani kuce tako da uvek od ranog jutra su na suncu..
Evidentirano
Cikas
Cocos nucifera
*

« Odgovor #2135 : Ožujak 11, 2018, 13:46:45 »

Temperature do -1C neće uzrokovati nešto pretjerano velika oštećenja na tim vrstama palmi ako će biti kratkotrajne. Znači samo tijekom noći. I jedna do dvije takve noći. Trachycarpusi takve temperature neće ni osjetiti.
Evidentirano
amelito1
Cocos nucifera
*

« Odgovor #2136 : Ožujak 11, 2018, 20:12:43 »

kako ste štitili phoenix i washingtoniu
Evidentirano
SonjaCvetkovic
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2137 : Ožujak 11, 2018, 20:18:45 »

Mislim da cu ipak sacekati kalendarski prolece,nesmem da rizikujem. misli..samo mi je problem sto moram svakog dana skidati poklopce na zastiti a onda ih uvece ponovo vracati...Hvala na odgovoru sretan
Evidentirano
SonjaCvetkovic
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2138 : Ožujak 11, 2018, 20:42:00 »

Phoenix I washingtoniju sam stitila onom alu folijom koja Ima ispod mehurice  i sluzi kao izolacija ispod krovova I sl. i stoji na zicanoj mrezi koja je uvijena u Krug i pricvrscena manjim drvenim kolcima iznutra u zemlju da konstrukciju  ne bi oduvao vetar.Unutra ,konkretno,u washingtoniju je stavljena sijalica od 100w,a u phoenixu  dve sijalice od po 100w..u trahiju se nalazi sijalica od 100w I termostat koji  regulise temperature na svih 5 palmi.Imam i jos 2trahija koja sam pocela da stitim ove zime koje nisam stitila skoro 4-5 god. pa mi ih vise bill zao da se muce..njima sam stavila sijalice od po 25w..naravno svu elektriku je moj suprug povezao...
Evidentirano
djuka
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2139 : Ožujak 22, 2018, 23:54:48 »

Pozdrav svima. Ja sam oko sredine marta izgleda zeznuo stvar kad me je prevarilo letnje sunce i pozurio da skinem zastitu sa kanarke. Sad trpi ove hladne dane oko 1 stepen i noci oko -4. Ne znam dal ce preziveti do vikenda kad najavljuju otopljenje, vase misljenje?.. icon_sad
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #2140 : Ožujak 23, 2018, 05:11:51 »

Vjerojatno će se izvući, ali će dobiti oštećenja....možda si trebao samo skupiti listove i omotati je nečim.
Evidentirano
SonjaCvetkovic
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2141 : Ožujak 29, 2018, 11:32:19 »

Pitanje za sve koji stite palme,da li ste skinuli zimsku zastitu sa palmi? Ja razmisljam da danas ili eventualno do ponedeljka ili utorka najzad skinem zastitu...dosadilo mi da ih otvaram I zatvaram...
Evidentirano
Vedran
Phoenix
*

Email
« Odgovor #2142 : Ožujak 29, 2018, 13:48:10 »

Slobodno možeš sve osloboditi. U ovom trenutku više štete od zaštite može biti nego koristi. 
Evidentirano
djuka
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #2143 : Ožujak 29, 2018, 14:34:05 »

Moja preživela hladnoću posle skidanja zaštite, dva nova koplja krenula icon_mrhappy Jes da je požuteo koji list oko vrha al nije strašno...
Evidentirano
amelito1
Cocos nucifera
*

« Odgovor #2144 : Ožujak 29, 2018, 21:19:55 »

dobra je kako si je štitio
Evidentirano
 Str: 1 ... 141 142 [143] 144
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!