Autor Tema: Gdje kupiti sjeme banane  (Posjeta: 15173 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amelito

• Cocos nucifera
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Gdje kupiti sjeme banane
« Odgovori #15 u: Srpanj 29, 2013, 00:41:19 prijepodne »
nema još plodova pogledaj malo temu o dwarf Cavendish

Offline Yang

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #16 u: Srpanj 29, 2013, 00:50:44 prijepodne »
Baš gledam sad iako sam tražio tu temu o tome nisam znao da je to ta banana koju ja trebam.

Offline Yang

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #17 u: Srpanj 31, 2013, 17:51:25 poslijepodne »
Evo ovako:
Pronašao sam u baumaxu musu(bananu) e sad neznam dali se radi o dwarf Cavendishu.Pitao sam ženu u vrtu međutim ona nije čula za dwarf Cavendish nikad.Ona kaže da oni imaju tu biljku pod nazivom musa.
Ta biljka odnosno drvce koje sam vidio u baumaxu gotovo identično izgleda kao dwarf Cavendish po mojoj logici to bi i trebalo biti to jer drugo nema šta.
Pogledao sam biljku i vidio sam odsječenu granu neznam dali je to grana ili je tu trebao plod izrasti.
Pito sam ženu dali ta musa koju oni imaju daje plodove ona je rekla da nezna da je to za njih ukrasna biljka ali s obzirom da je bila visoka oko metar visine mislim da je jos rano za plodove čak i ako ih je bilo odrezani su..
Cijena je 70kn 50% je popust inače je 140kn..Neznam sad dali da uzmem tu biljku ako je uzmem hoču li dobiti plodove.Žena je rekla da vjerojatno nakon 8mj daje plodove ali vidi se da ona nezna ništa o toj biljci i nije sigurna ni u šta.
Može li mi netko pomoči pa reći o čemu se tu radi?Zbunjen sam ja ,a zbunio sam i ženu.

Ja tražim musu koja daje plodove jestive kao dwarf Cavendish ,a ta žena koja radi tamo s tim za nju je to ukrasna biljka međutim ako bi ja tu musu presadio kod sebe i ostavio ju da raste vjerojatno bi bilo plodova..
Pomoč molim !

Offline amelito

• Cocos nucifera
  • *
« Odgovori #18 u: Srpanj 31, 2013, 19:42:59 poslijepodne »
vjerovatno je dwarf Cavendish a za plod bi se trebao načekati ja je imam 2 godine pa još nije dala plod

Offline Yang

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #19 u: Srpanj 31, 2013, 19:59:07 poslijepodne »
Neznam dali je ti imaš od sjemena ili si kupio več veliku..Ova koju planiram kupiti je visine 1 metar odprilike znači donekle razvijena valjda zato i je 140kn..
Žena koja radi tamo s tim biljkama rekla je da tek za 8mj mogu očekivati plodove prije ništ..
Nije problem.
E sad čuo sam da kad banana naraste dovoljno da daje 2 puta godišnje plodove jer to istina ?
I čudno mi jer od legice rođakinji banana visine 1 i pol metar več daje plodove male i jedu ih..

Offline dalmatiansoap

• Global Moderator
« Odgovori #20 u: Srpanj 31, 2013, 23:00:34 poslijepodne »
Imaš ovde dosta tema o bananama pa malo pročitaj i sve će ti bit u čas jasno a sve te rekla-kazala priče zaboravi. Ako češ gojit stvari za jesti pređi odma na jabuke ;)
 :thumb_up:
Click for Makarska, Hrvatska Forecast" border="0" height="60" width="468

Offline Yang

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #21 u: Srpanj 31, 2013, 23:25:43 poslijepodne »
Ma šta če mi jabuka, jabuka mi raste malte ne pred zgradom.
Bananu hoču zasaditi prvenstveno kao istraživanje iz zabave da vidim hoče li uspijeti ako uspije i dobijem plodove uživao bi u najdražem voču..
Ljudima banane rastu u dvorištima po hrvatskoj zašto meni nebi u sobi rasla ?
Sutra ču kupiti ovu iz baumaxa pa čemo vidjeti za nekoliko mjeseci.
Obavezno ču doči ovdje pa napisati iskustva čak ste i pozvani na degustaciju ako uspije haha .

Offline amelito

• Cocos nucifera
  • *
« Odgovori #22 u: Kolovoz 03, 2013, 00:55:55 prijepodne »
Yang izbriši poruke