Palmapedia.com  
Kolovoz 19, 2017, 13:18:20 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 24
  Ispis  
Autor Tema: Kada će to proljeće...ili (planovi za proljetnu sadnju)  (Posjeta: 31327 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Xenon
En Taro Adun
Global Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #15 : Siječanj 31, 2008, 12:58:56 »

Ja mislim da ti je rano jos za Ensete, ali imas ih nekoliko tako da mozes sebi da priustis cak i da ti neka propadne. Ako uspe, bice ogromna do sledece zime. icon_wink
Evidentirano

USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm
penJ.
Phoenix
*

357016657
« Odgovor #16 : Siječanj 31, 2008, 13:00:07 »

to je verovatno ona iz semena?..bolje onda sacekaj jos mesec-dva pa je posadi..a ako hoces probaj sad..imas ih jos par komada valjda...
Evidentirano
Pivi
Administrator

« Odgovor #17 : Siječanj 31, 2008, 14:35:29 »

imam ih još 3 osim te...
Ali niti ne računam na to da ću je izgubiti  cool icon_mrgreen

A sad ozbiljno: neznam kako se ponaša ova banana kao mlada, ali ako je stavim vani unutar najlona mislim da će proči bez frke.
Eno je već tjedan dana u otvorenoj verandi koja ima cca. vanjske temperature samo šta je natkrivena...
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #18 : Siječanj 31, 2008, 14:54:02 »

Obično ti sve banane traže konstatnu temperaturu iznad 10°C da bi se uopće pomakle sa mjesta i kao najavile rast, dakle i noćna bi trebala biti iznad 10°C. Tako da ja moje planiram posaditi tek u 4. mjesecu.

Bilo bi bolje da rukneš neku palmetinu vani  icon_lol
Evidentirano
Pivi
Administrator

« Odgovor #19 : Siječanj 31, 2008, 15:12:17 »

joj palmetine su mi još sami seedlinzi...i to sitni...jedino livistone nitide imaju formirani prvi list...bi ja ali trenutno nemam još šta  icon_mrgreen
Treba pričekat još 2,3 miseca.

veruda kolke su ti banane?
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #20 : Siječanj 31, 2008, 16:00:52 »

Jedna je preko 20cm izbacuje šesti list, druga je nešto manja....uskoro će slike.

Šta nemaš one veće robuste, njih bi mogao posaditi ako ih imaš u planu za vrt, pa i ona kanarka koja je samo privremeno posađena....
Evidentirano
Pivi
Administrator

« Odgovor #21 : Siječanj 31, 2008, 17:06:36 »

Robuste su poseđane na prije jeseni na svoje pozicije u mali vrt oko kuće.

Još imam 4 robuste koje mogu presadit, ali lako za njih.
Sa canariensisom neznam šta bi i bili ga sadio u zemlju. Naravno radi agresivnog korjenja...dobro, ostaje ta zemlja iznad kuće u velikom vrtu ali i to moram promislit...dakle šta se canariensisa tiće sam neodlučan bili sadio u zemlju ili ne...2 komada.
Evidentirano
Veruda
Administrator

« Odgovor #22 : Siječanj 31, 2008, 17:25:29 »

Nisam znao da canariensis ima agresivno korijenje...Na ovoj slici mi se ne čini pretjerano...

Evidentirano
Pivi
Administrator

« Odgovor #23 : Siječanj 31, 2008, 17:56:46 »

Canariensis prema mojim saznanjima ima najagresivnije korjenje...
Neznam, možda u svijetu i postoje još palmi koje imaju jednako agresivno ili agresivnije korjenje, ali canariensis ima agresivno korjenje.
U nikojem slučaju ga nije preporučljivo sadit blizu temelja, zidova, vodovodnih cijevi...

To slušam od starijih od kad sam bio mali a takva saznanja sam i potvrdio zadnjih godina na forumima.

ps. na ovoj slici su canariensisu korjenje vrlo vjerojatno presjekli kako bi ga mogli presadit...
« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2008, 18:03:02 Pivi » Evidentirano
Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #24 : Siječanj 31, 2008, 18:22:03 »

I ja sam cuo od ljudi sa mora da canariensis ima agresivno korenje,pa se bas nesto mislim da li moj da sadim na mesto koje sam zamislio,jer su vodovodne cevi,staza i kuca jako blizu  zbunjen Mada,s obzirom da moj primerak nikad i nece doziveti svoju punu velicinu,mozda nemam razlog za brigu!

Opet,mozda je i ta prica malo prenaduvana poput one sto se kod nas prica-da breza ima agresivno korenje i da se ne sme saditi blizu kuce,a toliko sam puta video jako stare breze uz same kuce i nema nikakvih problema!

Tako je mozda i sa canariensisom-neko je imao problema sa njim,pa je prica krenula i stalno se malo nadgradjivala!
A Pivi,ako imas vec prostora daleko od kuce,sadi ih,ne razmisljaj-jos kad ti obradis stablo onako kako smo videli na slikama koje je neko postavio na forumu,bice prelepi!!!  thumb_up
Evidentirano

USDA zone: 8a
apsolutni minimum za poslednjih 15 godina:-14C
apsolutni maximum za poslednjih 15godina:44C
toto
Phoenix
*

Email
« Odgovor #25 : Siječanj 31, 2008, 19:40:36 »

Phoenix nema agresivno korijenje, njegov osnovni problem je tezina. Odrasla palma zna imati i vise od 10 tona i svojom tezinom zna rusiti slabe zidove ili drobiti cijevi. toto. 
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #26 : Veljača 04, 2008, 14:35:11 »

Čekaj,čekaj ovo je još zimski period-evo jedna slika od prošlog proljeća-jedva čekam ovo
Evidentirano

Pivi
Administrator

« Odgovor #27 : Veljača 04, 2008, 14:48:54 »

di si kupia ove ukrasne trave i koliko to brzo raste...nema iskustva sa time..jel to treba šta održavat...
pričaj malo  icon_mrgreen

ovo stablo lijevo mlado je mimoza?
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #28 : Veljača 04, 2008, 15:14:50 »

JEDINA TRAVA JE PAMPASICA OVDJE U PRVOM PLANU,ŠTA SE TIČE BRIGE SAMO JE ZASADIŠ ONA RADI OSTALO, OSTALO SU LAVANDE U BACANJU CVIJETOVA. OVO JE NEKA VRSTA MIMOZE, KOJA CVATE LJETI POJEDINAČNIM CVIJETOVIMA (OBLIK CVIJETA KAO KOD DEALBATE)I IZNIMNO MIRISNIM(USPOREDBA- KAO JASMIN PENJAČICA),IMA OGROMNE BODLJE I TO VEĆE ŠTA JE BILJKA STARIJA. JEDINA MANA JE DA ZIMI GUBI LIŠĆE.
KUPIO SAM JE U RASADNIKU JADRO-BRNIK IZA LOVRINCA.
Evidentirano

akaranus
Global Moderator

« Odgovor #29 : Veljača 04, 2008, 15:33:19 »

Desno je mimoza lijevo je albicija jul.
Evidentirano

Str: 1 [2] 3 4 ... 24
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!