PALME > VRSTE PALMI

Trachycarpus princeps new form - Hybride

(1/6) > >>

Henoh:
Pronađen je u blizini staništa T. princepsa. Naziv koji sam stavio za naslov teme je koji je u upotrebi na stranicama raznih online prodavača i na drugim forumima. http://www.mypalmshop.com/Trachycarpus Jedna pretpostavka je da je riječ samo o drugačijoj formi T. princepsa, a druga vjerojatnija je da je u pitanju hibrid T. princeps x T. fortunei. Navodno je u rastu brži od T. princepsa. Jako je malo dostupnih informacija o njemu. S druge strane granice u Burmi, svega dvadesetak kilometara postoji stanište Trachycarpusa (vjerojatno isto T. princeps) i u kultivaciji T. fortunei pa je moglo eventualno doći do hibridizacije. O tom doticajnom području pisao je u starijoj literaturi Frank Kingdon-Ward - lovac na nove vrste. Čini mi se da bi upravo s tog područja mogao potjecati ovaj Trachycarpus. Ne postoje objavljene slike odraslih palmi s kojih je sjeme uzeto - koliko mi je do sada poznato. Ono što sam imao prilike vidjeti da je palma jako slična T. princepsu iako sam na drugim forumima viđao slike primjeraka koji su izgledom nešto drugačiji. Čini mi se da će ga biti dostupnog i u budućnosti pa sam odlučio testirati ga.

Lijevo T. princeps 'new form' (ili hibrid), desno T. princeps

T. princeps

T.princeps 'new form'

Posađen nedavno

Cikas:
Odlično izgleda. :thumb_up:
Izgleda srebrenije sa donje strane lista od recimo T. fortunei.

amelito:
da ovo nije trachycarpus sp nova  :misli:

Cikas:
Nije. Nova je opet druga ''vrsta'' nalik Trachycarpus princeps. :icon_smile:

Na mypalmshop se može kupiti i jedna i druga.

branimir:
Jako lijepo izgleda no nije li posađen preblizu zida?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju