Palmapedia.com  
Prosinac 16, 2017, 04:37:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 10
  Ispis  
Autor Tema: Čuvarkuća  (Posjeta: 44058 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
franceska
Jubaea
*

Spol: Ženski

« Odgovor #15 : Veljača 19, 2008, 14:17:02 »

Palmofan je napisao ono
nasao ih na groblju, crvene, misli vidi ima sorta koje su ustvari zelene, a samo na hladnoci pocrvene! Onako bordo crveno!

Nina, ovo sa slike je mislim "silberblatt" na nasi srebrni list, biljka koja je navodno jednogodisnja, meni raste njih 5-6 vec 5 godina, u vrtu i svako ljeto cvjetaju zuto, onda ih skratim jednu trecinu i oni opet u visinu!!!
Jako jeftina biljka,ali jaaaaaako lijepa u vrtu i u vazi, totalno jednostavna nije previse zahtjevan, a ful lijepo izgleda pored onako zelenih biljki!!!
Pozdrav
Evidentirano
palmofan
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #16 : Veljača 19, 2008, 21:39:49 »

Palmofan je napisao ono
nasao ih na groblju, crvene, misli vidi ima sorta koje su ustvari zelene, a samo na hladnoci pocrvene! Onako bordo crveno!
Za ovo nisam znao, znam samo da su neke sorte ćuvarkuća crvene i to cijele godine. Ove što sam našao na groblju se i dalje crvene, nema niti najmanjeg traga zelene boje na njima a dnevne temperature dosežu do +10C. Znači moje čuvarkuće bi se trebale crveniti cijelu godinu. Ja sam čitao da neke sorte na suncu dobiju crvenu boju a preko zime, kada nema sunca, je izgube i to se u mom slučaju pokazalo kao istina. Imam jednu čuvarkuću, mislim da je u pitanju sorta Noir, koja je sve do unošenja u kuću na prezimljavanje imala crvene rubove listova a nakon otprilike mjesec dana od unošenja je potpuno pozelenila. Na proljeće bi opet trebala pocrveniti na rubovima listova.
Evidentirano

USDA zone: 7a

agava
Phoenix
*

« Odgovor #17 : Veljača 21, 2008, 11:26:26 »

http://www.sempervivumgarten.de/index.htm     Ovaj šalje u Hrvatsku. Nažalost ovakvih nema kod nas
Evidentirano
nina
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #18 : Veljača 22, 2008, 08:10:20 »

Agava, hvala na linku, zanimljivo je, a nije ni skupo. Jesi li ti vec narucivao od njih?

Evidentirano

agava
Phoenix
*

« Odgovor #19 : Veljača 22, 2008, 09:35:13 »

Ovo će mi biti prvi put. Inače čovjek uredno i brzo odgovara na mail idao mi je broj računa na koji prvomoramuplatiti, a zatim ti pošalje. Za iznos do 300 kn ne plaćaš carinu nego ti dođe direktno poštom.
Evidentirano
agava
Phoenix
*

« Odgovor #20 : Veljača 25, 2008, 22:23:50 »

Malo slika sa jednog njemačkog foruma[img][/img]
Evidentirano
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #21 : Veljača 26, 2008, 20:09:27 »

S kojeg su točno foruma te slike? Čuvarkuće na slici su prekrasne, a posebno je lijepo to što su posađene u kamenjar jer u njemu najviše dolazi do izražaja njihova dekorativnost.
Evidentirano

agava
Phoenix
*

« Odgovor #22 : Veljača 26, 2008, 20:59:10 »

http://www.sempervivum-forum.de/
Evidentirano
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #23 : Veljača 26, 2008, 21:13:51 »

Nevjerojatno, cijeli forum posvećen samo čuvarkućama!  shocked sretan
Evidentirano

nina
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #24 : Veljača 28, 2008, 17:05:36 »

Ha,ha, ja ne citam,nego samo gledam, pa vec pomislilla da ova ljepota raste na Korculi! I vec planirala put na Korculu! rofl7gp

Evidentirano

renee
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #25 : Lipanj 24, 2008, 08:24:37 »

Evo mene opet ... nakon toliko vremena...

Prvo oko kupnje Echeveria: google će pronaći rješenje, znam, da u Italiji imaju dve ili tri vrtlarije koji možda drže te eševerije, a sigurno ih možeš nabaviti u Engleskoj. Inače, sama imam nekoliko Eševerija, ali su mi nekako dosadne...  icon_joy

Onada o mom blogu:
http://sempervivum.sosblog.com
Eto, to sam radila u slobodno vrijeme u poslednja dva mjeseca. Sempervivumi i Jovibarbe, i poneka slična stvar... Slike, podaci ... A sve to na slovenskom in engleskom.

Dapače, ustanovila sam i svoj forum o sempervivumima, ali sam tek na početku ...

Kao treće:
Posljedni poziv za dogovor oko razmjene sempervivuma.
Možda več za 3 nedelej dolazim u Poreč na odmor. Sempervivume za razmijeno ču poslati iz Hrvatske....

Lokacija? Ljubljana, Slovenija...

I naposlejtku oko boje smepervivuma: Da, neki su crveni skoro cjelu godinu, drugi samo za vrijeme zime, kada je ispod nule, treći samo ljeti... Zato i ima oko 4.000 imenskih hibrida Sempervivuma ...

Sempervivum nije biljka koja se prezimljava u kući. Tako uopšte ne prestaje rasti zbog visoke temperature i gubi svoj oblik rozete. Da svetlu boju zbog nestašice svijetla i ne pominjem.

A što se tiče identifikacije sempervivuma iz slika - ja to ne radim. Pošto sama imam dosta sempervivuma znam, da je to nemugoče.

Njemac sa linka  www.sempervivum-forum.de/ ima dobre i zdrave biljke - i ja kupujem od njega.

« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2008, 08:36:17 renee » Evidentirano
pistacija
Gost
« Odgovor #26 : Lipanj 25, 2008, 14:03:28 »

ah cuvarkuce su prelijepe jooooj  thumb_up
Nego tata mi otrgnuo 2-je od svoje cuvarkuce prije 3 god. (valjda je stara 40 god. i kod njega to raste na krovu). U starom stanu te dvije cuvarkuce kod mene su prosle sve i svasta u te 3 god. Nisam imala lijepo i prikladno mjesto pa sam ih drzala na ogradi prozora a kako je zimi stalno kapala voda po njima sa krova znalo bi se toliko leda uhvatiti po njima da mi ih bilo zao i  unosila sam ih tad u kadu da se otope (ili sam led lupkala lagano nozem) pa ih vracala na prozor. 
Preseljenjem u novi stan dobile su lijepo mjesto, novu zemlju, za nijansu vecu posudu nego u onoj u kojoj su bile, sjever koji ima sunca kad zalazi, ne kapa nikakva voda po njima sa krova (osim kad je kisa pa pokisnu) i cuvarkuce su jednostavno zivnule. Ova jedna ne znam sta joj je i sad ne znam sta da radim sa njom pa ono svaka pomoc bi dobro dosla. Tek smo 3 mjeseca u novom stanu a ona jednostavno poludila. Da je presadim u vecu posudu skupa sa starom zemljom? da je rezem (Iako ne znam ni kako ni gdje)? U biti ja bih htjela da ide u sirinu i ima mlade a ne u visinu..... Procitah na svetubiljaka da moze uginut nakon cvjetanja ako je to kod mene uopce cvijet? Pa nece valjda nakon svega sto smo skupa prosle  eusa_wall icon_anger

evo par slika, neke imaju kao paucinu po sebi al to je zato jer sam foticem slikala kroz staklo.

« Zadnja izmjena: Lipanj 25, 2008, 14:05:13 pistacija » Evidentirano
franceska
Jubaea
*

« Odgovor #27 : Lipanj 25, 2008, 14:30:01 »

Previse dobre zemlje i puno vode, dala si joj predobre uslove.
I zato ces se sada 99% sigurno "oprostiti od nje".
Barem je tako bilo kod mojih, nakon cvijetanja obicno pocne trunuti.
Jedino sto se moze probat kad odcvijeta, tu joj stabiljku koja iz srca ide u vis, odrezes, 1% je samo sansa
da ce prezivjeti i izbacivati mlade izbojke.
Kad je toliko volis ja bih probala!
Ili srezes je vec sada pa mozda umjesto u cvjetanje snagu baci na stvaranje mladih izbojaka!
Evidentirano
iris
Washingtonia
*

« Odgovor #28 : Lipanj 25, 2008, 15:23:03 »

meni se svaka osušila nakon cvjetanja ... to valjda tako mora biti
srećom imam ih puno...doduše samo jedne vrsta za sad...ali bit će..bit će  icon_mrhappy

Evidentirano
pistacija
Gost
« Odgovor #29 : Lipanj 25, 2008, 16:04:12 »

a jeste me sad utjesili i da ne kazem sta  zbunjen ja bas zvala tatu i on veli isto da su joj dobri uvjeti bili z cvjetanje i da on ima takvih 5 komada ali da niti jedna nije uvenula- doduse njemu su na krovu a neke i vani u vrtu- mozda je to razlog sto ne vene... Lako njemu reci da mu ni jedna ne vene kad ima tog hrpu  zbunjen zanima me je li netko cuvarkucin cvijet rezao  ? je li spasena? mislim fakat mi zao eksperimentirati... imam jos tih cuvarkuca i stvarno ocito sam im nasla mjesto gdje im pase- dakle i ostale bi mogle u visinu? Kako da sprijecim rast u visinu ?

Inac enisam je zaljevala bas nesto, tu i tamoo al jako malo no *ebo me pas ako joj vise ( i ostalima) kap vode dam  icon_mad

inace na zadnjoj slici se vidi dno biljke koje se ocito susi, dakle nema namjeru stvoriti mlade ili?
« Zadnja izmjena: Lipanj 25, 2008, 16:12:36 pistacija » Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 10
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!