Autor Tema: Maslina (Olea europaea)  (Posjeta: 378162 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Inka

• Washingtonia
  • *
Odg: Maslina (Olea europaea)
« Odgovori #1950 u: Jučer u 22:30:06 »
Vrlo dobro kuzim a ti imas vrlo tvrde stavove bez dokaza.
Mikoriza je nova tehnologija. Ako nije onda reci nekoj babi u selu zasto je ne unosi u tlo pa javi sto kaze. To sto postoji "milenijumima" ili na hrvatskom tisucama godina ne znaci da su je prije ljudi koristili u poljoprivredi.

"Razna tla sadrže razne minerale koji se ne mogu tek tako isprazniti i nije potrebno nadomještati svaku godinu ono što je biljka potrošila" samo mi navedi izvor za ovu tvrdnju. Zasigurno nije potkrijepljena dokazima.

Sve se to jednostavno moze dokazati. Napravi analizu tla s istog mjesta par godina za redom pa javi je li kolicina hranjiva ista. Nece biti jer je to basic knowledge.

Za mikorizu znam da ne proizvodi dusik kao sto si naveo a za to sam se uhvatio u prethodnom postu.

Mikoriza je super stvar pogotovo u susnijim uvjetima jer opskrbljuje biljku vodom iz dubljih slojeva tla. Trebalo bi ljude vise educirati.

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Maslina (Olea europaea)
« Odgovori #1951 u: Jučer u 23:33:56 »
Bakterije proizvode dušik koji uzima mikoriza i predaje maslini u zamjenu za ugljikohidrate.A to nije niti pola posla koji odrađuje mikoriza.
Isključi sebe i ljude i sagledaj maslinu u prirodnom okruženju,kao jednu od biljaka koje žive u simbiozi sa mikorizom i ostalim živim svijetom.
bvb