Palmapedia.com  
Listopad 20, 2018, 05:24:24 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 3 4 [5]
  Ispis  
Autor Tema: Navrtanje-cijepljenje maslina  (Posjeta: 7425 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
trava
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #60 : Kolovoz 31, 2018, 15:50:00 »

Naš novi član starfucker mi je poslao upit u vezi voskiranja navrtka,pa ću mu odgovoriti ovdje.
Voskiram uglavnom sve rezove,čak i rez na listu.Ne premazujem bužir osim ako pri namatanju ispadnu neke rupe između namotaja bužira,nekad nastanu zbog nepažnje prilikom namatanja,ili zbog kvrga na drvetu,ali ni onda baš ne pretjerujem sa voskiranjem,može se dogoditi da vosak uđe u rez,prodre između plemke i podloge(naročito ako nije lijepo pritegnuto)što lako rezultira da ne dođe do spajanja kambija plemke i podloge.Vidio sam da neki nacjepljivači premažu cijeli namotaj,što u slučaju velike vlage nije dobro,o tome sam već nešto prije pisao,bolje da je između namotaja bužira djelić mm zraka,kora,pa i ona starija isto diše i ispušta vlagu pa je bolje ne zatvarati voskom svaku rupicu.

Evidentirano

bvb
trava
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #61 : Rujan 02, 2018, 13:24:59 »

Zaboravio sam još jedana detalj,namotaji se moraju popuštati kako plemka raste,ako se voskira bužir,onda je teže odmotati,najčešće se mora sve prerezati.
Evidentirano

bvb
 Str: 1 ... 3 4 [5]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!