Palmapedia.com  
Kolovoz 14, 2018, 20:19:22 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 16
  Ispis  
Autor Tema: Acacia dealbata - Mimoza  (Posjeta: 53525 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
franceska
Jubaea
*

Spol: Ženski

« Odgovor #15 : Veljača 03, 2008, 16:56:47 »

Evo prije svega
veliko HVALAAAAA eusa_clap VERUDI za ove slike iz Pule,
evo bas si mi uljepsao dan, ono srce puca kad vidim ovako friske slike od doma!!!!!

A akaranus ma mimoza je "genijalna", moj najooooooomiljeniji cvijet!!!!

Pozdrav
Evidentirano
Pivi
Administrator

Spol: Muški

« Odgovor #16 : Veljača 03, 2008, 17:19:41 »

akaranus, mimoza je thumb_up
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #17 : Veljača 03, 2008, 20:28:04 »

Sve skupa imam ih četiri, još dvije su propale jer su po mom mišljenju bile posađene u glinastom tlu i malo isturenom mjestu gdje uvijek nešto pirka(još mi je netko rekao da ne vole konstantno jugo,a pogotovo levanat)
Inače rastu "kao iz vode"(Onoj na slici treće je godina),ali su dosta krte i treba ih dobro zaštititi od udara bure dok deblo i grane ne odrvene.
Evidentirano

porat
Jubaea
*

Email
« Odgovor #18 : Veljača 04, 2008, 13:22:13 »

Mimoza je zaista prelepo drvo!!!
Porat,jel ta sa slike kojusi stavio kod tebe u Drnisu?
Kako cvetovi i listovi mimoze podnose mraz?
Da li postoji neko drvo,neka biljka koja bi u mojoj kontinentalnoj klimi bila bar donekle zamena za mimozu?

Dzaba mi mimoza cak i u saksiji da je drzim,jer sta bi imao od toga kad bi najlepsi period kada cveta bila drzana u kuci..da bar cveta leti,pa da probam,ali ovako...  icon_sad

Nije slika iz Drniša. Ne znam da li ima koja mimoza u Drnišu. Dolje idem povremeno, na vikend svakih mjesec, mjesec i pol obići svoje biljke, a kako moja ljubav prema bilju stara 2-3 god. još nisam 'snimio' baš sve vrtove dolje  icon_wink. Bio sam lani u Međugorju i vidio mimoze, makar nisam potpuno siguran da su mimoze jer joj je po izgledu lista slična albicija, koja je listopadno drvo i cvate ljeti rozim cvjetovima. Da ne širim temu, mislim da je Međugorje toplija zona 8b jer ima dosta lijepih stabala maslina, pokoja agava americana.. Tako da u toplijoj zoni 8b sigurno može. Probat ću je kod sebe barem održavati kao veći grm i štitit donji dio biljke pa ako i gornji dio grana smrzne mislim da se lako obnovi jer brzo raste.
Evidentirano

DRNIŠ:
USDA zone: 8b (prema 8a)
Prosječna godišnja apsolut. min. temp.:  -9,4°C
Apsolutna minimalna temperatura:        -16,1°C - 1985. g.
(razdoblje od 1961. g. do 2010. g.)
Godišnja prosječna temperatura:           13,0°C
Ukupna godiš. količina padalina:      oko 900 mm
jaca
Gost
« Odgovor #19 : Veljača 04, 2008, 18:16:53 »

wauuuuu acaranus, eusa_clap eusa_clap :eusa_clap:preljepa je.
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #20 : Veljača 04, 2008, 19:43:56 »

je,je stvarno je jedno od najljepših stabala-dojam pojačava šta cvate sad kad je još sve u  mrtvo.
Evidentirano

Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #21 : Veljača 04, 2008, 22:54:25 »

Probat ću je kod sebe barem održavati kao veći grm i štitit donji dio biljke pa ako i gornji dio grana smrzne mislim da se lako obnovi jer brzo raste.
Ne znam da li time nesto dobijas-da jeto listopadna biljka,ili da bar cveta kasnije,tokom proleca i leta,pa hajde...ali ovako,ona je izlozena riziku od najjacih mrazeva bas u periodu cvatnje!
Za mene je nazalost mimoza definitivno nedostizna  icon_sad,ne vredi mi da je imam ni u posudi,jer sta mi znaci ona ako ce najlepsi period kad cveta provesti u nekoj hladnoj sobi!!!
Da bar cveta tokom leta,pokusao bih sa njom kao sa oleanderom-umotavanje samo pri najjacim mrazevima-i ne bih joj dozvolio da pretera sa rastom-do 3m maksimalno!
Ovako,moracu se zadovoljiti albicijom,kao jednom vrstom mimoze,a sto se tice vatrometa zute boje kakav pruza mimoza,mogu ga postici sa drvetom koje se zove laburnum(zlatna kisa),koje cveta u letnjim mesecima!
Evidentirano

USDA zone: 8a
apsolutni minimum za poslednjih 15 godina:-14C
apsolutni maximum za poslednjih 15godina:44C
porat
Jubaea
*

Email
« Odgovor #22 : Veljača 05, 2008, 11:40:25 »

Pa polovicom 2. mj. kod nas dolje cvatu i bademi. Nekih 15ak dana kasnije nego na obali, pa bi vjerojatno i mimoza malo kasnila s cvatnjom. Drveće badema kod nas redovito rodi, pa mislim ako cvjetovi badema prežive drugu polovicu 2. mjeseca i mimozini će.
Evidentirano

DRNIŠ:
Veruda
Administrator

« Odgovor #23 : Veljača 05, 2008, 11:45:28 »

Sve je jako ovisno o zimi. Kod jakih zima kod tebe bi moglo doči do smrzavanja djelova stabla pogotovo kod mladih mimoza i to onih okrenutih prema sjeveru ili buri. tada bi izostao i cvijet te bi joj trebala ponovno čitava godina da se obnovi.
Evidentirano
Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #24 : Veljača 05, 2008, 11:46:06 »

Vidis,mozda bi se tu mogla naci neka veza i kod mene-i ovde bademi redovno rode,ali nisam siguran kada cvetaju...mislim malo kasnije,u martu! Mozda bi se tako ponasala i mimoza  misli
Evidentirano

porat
Jubaea
*

Email
« Odgovor #25 : Veljača 05, 2008, 11:52:37 »

Slažem se Veruda, budući da mimoze cvatu na kraju zime, pretpostavljam da cvatu na prošlogodišnjim izdancima, a ne na novim proljetnim. Tako da ako dođe do smrzavanja djelova biljke te godine neće biti ni cvijeta. Nisam znao Palmark da bademi mogu tako lijepo rasti kod vas? Očito ste dobra mikrolokacija, a vjerojatno im pašu manje vlažna i duža ljeta nego što su to ova u našem dijelu 'kontinenta' (sad mislim na Zg, ne na Drniš).
Evidentirano

DRNIŠ:
Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #26 : Veljača 05, 2008, 11:58:10 »

Da,ima dosta badema ovde kod nas,uglavnom uz Dunav i po vinogradima!
Eh steta za mimozu,ako cveta na proslogodisnjim granama,onda nema nikakve sanse  thumb_down
Evidentirano

porat
Jubaea
*

Email
« Odgovor #27 : Veljača 05, 2008, 12:06:14 »

Lijepo za bademe  icon_wink. Izgleda da vas Dunav stvarno malo grije!
Ma nisam siguran, ali pretpostavljam da je tako za mimozu jer cvate prerano za ovogodišnje izdanke. Obično biljke koje cvatu ljeti i u jesen cvatu na ovogodišnjim izdancima.
Evidentirano

DRNIŠ:
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #28 : Veljača 05, 2008, 12:32:37 »

Slažem se Veruda, budući da mimoze cvatu na kraju zime, pretpostavljam da cvatu na prošlogodišnjim izdancima, a ne na novim proljetnim. Tako da ako dođe do smrzavanja djelova biljke te godine neće biti ni cvijeta. Nisam znao Palmark da bademi mogu tako lijepo rasti kod vas? Očito ste dobra mikrolokacija, a vjerojatno im pašu manje vlažna i duža ljeta nego što su to ova u našem dijelu 'kontinenta' (sad mislim na Zg, ne na Drniš).
MImoza nakon cvatnje odbaci nešto lista,a zati krene rasti i ne prestaje sve dok ne počne bacati pupove cvijeta-negdje 12. mjesec,tako ako ti pupovi ne stradaju od zime procvasti će čim ugrije
Evidentirano

Palmark
Pokojni
*

Email
« Odgovor #29 : Ožujak 14, 2008, 09:55:25 »

Je l' cvetaju jos mimoze po Jadranu?

Razgovarao sam sa ljudima iz obliznjeg rasadnika u koji svracam,kazu da planiraju da ove godine u asortiman uvrste i mimoze i lagestroemie  icon_joy (inace,kod njih sam i nabavio ostalu "egzotiku",pocevsi od oleandera,preko lantana,solanuma,hibiskusa,bugenvila a imaju i citrusa i kalistemona,dok za palme kazu da im nisu zanimljive  icon_mad)...
Nego,sto se tice momoza,kazu da mogu da rastu kao saksijske biljke i da bi kod nas tako one svoju sezonu cvetanja pomerile za pocetak marta pa bi i duze trajale,sto meni jos vise i odgovara!
Bicu im prvi kupac rekoh-pa eto da mi drzite palceve da nabave!
Evidentirano

Str: 1 [2] 3 4 ... 16
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!