PALME > VRSTE PALMI

Sabal minor

(1/277) > >>

Xenon:
Nekoliko slika jednog S. minor koji raste u zoni 6 u Oklahomi. Sabal je preziveo bez ostecenja. :shocked:

Veruda:
Zaista nevjerojatna palma :shocked:

Palmark:
Neverovatna,ali i neverovatno ruzna!
Probacu sa nekim pravim palmama-npr.Trachycarpusima,a ako ne mogu njih da imam ni ovo cudo mi ne treba!
p.s. jezivo mi deluje taj led,odavno to nisam imao priliku da vidim!

Xenon:

--- Citat: Palmark - Rujan 15, 2007, 15:11:18 poslijepodne ---Neverovatna,ali i neverovatno ruzna!
--- Kraj citata ---

:rofl: :rofl: :rofl:

--- Citat: Palmark - Rujan 15, 2007, 15:11:18 poslijepodne ---p.s. jezivo mi deluje taj led,odavno to nisam imao priliku da vidim!
--- Kraj citata ---

Da, ovakve ledene kise su kod nas prava retkost, na srecu mnogobrojnih seprtlja koji ne znaju da hodaju po ledu.  :icon_mrhappy:

palmofan:

--- Citat: Palmark - Rujan 15, 2007, 15:11:18 poslijepodne ---Neverovatna,ali i neverovatno ruzna!
Probacu sa nekim pravim palmama-npr.Trachycarpusima,a ako ne mogu njih da imam ni ovo cudo mi ne treba!
p.s. jezivo mi deluje taj led,odavno to nisam imao priliku da vidim!

--- Kraj citata ---
Meni je lijepa i ova palma i R. hystrix. Neznam zašto imaš takvu averziju prema tim "rugobama". Jedine palme za koje mogu reći da mi se pretjerano ne sviđaju su one palme povijuše iz roda Calamus koje pužu po stablima slično bršljanu a mogu biti dugačke čak 150 m. Palmark, probaj posaditi Trachycarpus nanus, on naraste maksimalno do 80 cm i dječja je igra štititi ga preko zime. Čak mu možeš i osigurati staklenik sa parnim grijanjem i ne moraš se bojati da će ga prerasti. Ili ti je i ova palma "mala rugoba". Inače meni ta palma izgleda sasvim O.K., veoma podsjeća na mladog T. fortuneia.
Xenon, da li znaš kakva je bila temperatura te zime u Oklahomi? Meni se čini da je tamo ipak manje padalina tjekom zime nego ovdje a i insolacija je ljeti veća nego u nas.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju