Autor Tema: Iskustva sa obranom od napada palminog drvotoča (Paysandisia Archon)?  (Posjeta: 143 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Blue Palm

• Washingtonia
  • *
  • Spol: Ženski
Iskustva sa obranom od napada palminog drvotoča (Paysandisia Archon)?
« u: Listopad 05, 2020, 09:39:32 prijepodne »
Ne znajući za postojanje ovog nametnika u višegodišnjem isčekivanju palmine pipe lani sam na jednoj visokoj žumari naivno zanemarila štetu od leptira jer eto nije Punteruolo Rosso da bih sada na sedam visokih žumara primjetila istu štetu, uhvatila nametnika, pretražila internet shvatila da radi veću štetu nego pipa i primjetila štetu na palmama u susjedstvu. Feniksi, azzure, washingtonije, butije, niske žumare i visoke manje dlakave još su bez vidljive štete.
Pitanje je jeste li injektirali sa Revive II i je li dalo rezultate?

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Iskustva sa obranom od napada palminog drvotoča (Paysandisia Archon)?
« Odgovori #1 u: Listopad 08, 2020, 07:25:38 prijepodne »
Nisam ga koristio pa ne znam.Vrlo otrovno sredstvo,tretirani dijelovi palme moraju se bezopasno ukloniti,ne smiju se baciti u prirodu,što uraditi sa njima??
https://www.agroklub.com/zastitna-sredstva/proizvodi/revive-ii-2520/
bvb

Offline Blue Palm

• Washingtonia
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #2 u: Listopad 08, 2020, 18:00:16 poslijepodne »
Cvijet i odumrli dijelovi, to su problematični dijelovi jer cvijetom bi se otrovale pčele,ose, ptice..., treba ih spaliti odmah po rezanju. Injektira se u deblo i prilično košta. Mi ćemo tretirati, zvali smo ovlaštenu firmu. Feniksi su mi još zdravi, washingtonije isto, braheje , jedna mi je sumnjiva, ogromni chamaerops zahvaćen minimalno, crva sam isčupala jako malog, a 10 trahycarpusa ima štete pri vrhu također sam crve čupala i tražila, ostale šišamo i čistimo , prvu zahvaćenu ću razrezat i vidjet o čemu se radi i spalit. Imamo ih sigurno pedeset, 15 je relativno velikih. Brine me susjedstvo jer svugdje sam vidjela rupe na listovima , kod jednih i naginjanje vrha.

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
  • Spol: Muški
    • Email
« Odgovori #3 u: Listopad 09, 2020, 14:25:04 poslijepodne »
Ja sam prskao pirinex-om i dosta dobro se pokazalo.Već napadnute palme probaj tretirati sa Vermitac,vrlo je djelotvoran
bvb