Palmapedia.com  
Prosinac 11, 2017, 01:29:40 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 43 44 [45]
  Ispis  
Autor Tema: Slike Trachycarpusa u kontinentalnim gradovima  (Posjeta: 72744 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Henoh
Administrator

Spol: Muški

« Odgovor #660 : Svibanj 02, 2017, 20:45:25 »

Vjerojatno drugi po visini Trachycarpus u gradu.

Ne bas tako cest prizor, na istoj slici naziru se tri privatna vrta u bliskom susjedatvu i svaki ima svoj Trachycarpus.Trecem se vide samo listovi na slici desno.
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
palmofan
Cocos nucifera
*

Email
« Odgovor #661 : Lipanj 03, 2017, 15:51:39 »

Sisak, Ulica Jandre Čipora (blizu Interšpara). Slučajno sam ga u prolazu opazio. Ovo je najveći trachy kojeg sam vidio na kontinentu izvan Zagreba. Cvjeta i na njemu se ne vide nikakva oštećenja od zime. Baš me zanima da li ga štite zimi i ako da na koji način.

Ovako je izgledao 2011. (screenshoot sa Google street viewa). Već tada je bio velik što znači da već duži niz godina uspješno raste vani i odoljeva ne baš blagoj sisačkoj zimi. Pokraj njega je bio još jedan manji trachy ali taj očito nije preživio.
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2017, 15:52:11 palmofan » Evidentirano

USDA zone: 7a

Henoh
Administrator

« Odgovor #662 : Lipanj 03, 2017, 22:51:07 »

Dobar pronalazak. Zime u Sisku nisu bas blage.
Evidentirano

Henoh
Administrator

« Odgovor #663 : Studeni 29, 2017, 07:00:07 »

Dva u Zagrebu za koje nisam znao
Gradiška ul.

Fočanska ul.

Onaj iz bot. vrta

Evidentirano

Veruda
Administrator

« Odgovor #664 : Studeni 29, 2017, 09:10:29 »

Mogli bi napraviti (kada bi imali puno vremena  icon_lol) nekakvu "interaktivnu" kartu Zagreba s pozicijama Trachycarpusa...Baš me zanima koliki je broj Trachycarpusa uZgb, siguran sam više nego recimo danas u Puli...U Puli se prema mojoj procijeni broj kreće na nekoliko desetaka, manje od pedeset odraslih jedinki...
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #665 : Studeni 29, 2017, 18:29:48 »

Odraslih koji su u fazi cvjetanja ima oko 100 + primjeraka. Samo su mi dva vrta poznata koji imaju 5-6 odraslih primjeraka na jednom mjestu i u tim vrtovima daju sjeme. Dakle ta dva vrta vec ih je 10. Nedaleko Medvedgradske je vrt u kojem su dva primjerka u stadiju cvjetanja.Na krizanju Kuslanove i Zvonimirove je jedan vrt u kojem su tri primjerka od kojih jedan mali i dva starija. U istoj ulici ih ima jos. Zatim onaj lijepi primjerak na krizanju Stosove ulice, i jos nekoliko u blizini. Dva su koja cvjetaju u blizini sakyzg-a, a i on je posadio jednog prije 5-6 godina. U Poznanoveckoj ulici su 3 koja cvjetaju. Na Selskoj 2 koja cvjetaju i jedan manji. Hirceva, Znikina, zatim onaj najveci kod tramvajske stanice Belostenceva. Tvoj na Mlinovima  icon_wink Nekoliko ih je kad se ide prema Institutu Rudjer Boskovic, onaj lijepi primjerak u parkicu kod Dalmatinske ul. vise primjeraka koje si ti otkrio u blizini, dva primjerka u Stozirovoj, 2 kod Rapske ul...ima u temi dosta lokacija, ali su se slike izgubile. Trebalo bi dosta vremena da se svi popisu i jos onda da stave na kartu.
edit: sad sam gledao malo postove unatrag, tu je nekoliko novih koje je porat prijavio i jos neki koje sam otkrio prosle godine, od toga jedan vrt s tri primjerka.
Evidentirano

dubravko
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #666 : Studeni 30, 2017, 13:04:39 »

samo da ja prijavim  sretan svoja dva (posađeni vani) visine su neki 3-3 i pol metra i cvjetaju jedan i drugi, i još ih imam 2 od nekih metar i pol visine u tegli i 7 malih od cca pola metra, neki od tih ce isto u zemlju  sretan sretan sretan
e da samo što ja nisam u Zagrebu, ja sam inace okolica Velike Gorice, tako da je kod mene još hladnije nego u Zagrebu
Evidentirano
dubravko
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #667 : Studeni 30, 2017, 13:29:51 »

evo jedna
Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #668 : Studeni 30, 2017, 13:52:50 »

Odlican. Hladnije je kod tebe, ali izbor lokacije za sadnju moze puno pomoci.
Vec nekoliko godina unatrag, sigurno 7-8g, u Zagrebu se u MBM mogu povremeno pronaci u ponudi T. wagnerianusi razlicitih velicina, ali jos nigdje nisam naisao na njih u nekom vrtu (izvan clanova foruma). Cista monokultura T.fortuneia i dva tri Chamaeropsa koji se stite. Lov na wagnerianuse pocinje.
Evidentirano

branimir
Global Moderator

« Odgovor #669 : Prosinac 03, 2017, 11:10:30 »

Henoh, mislim da je jedan T. wagnerianusbio u Jandrićevoj ali je riknuo zbog neodgovarajuće zaštite.

Dubravko, to je izvrsno, znaš li im spol? Jesu li uspjeli zametnuti sjeme?
Evidentirano

dubravko
Washingtonia
*

Email
« Odgovor #670 : Prosinac 03, 2017, 12:02:22 »

Ne znam kojeg su spola ovi dva koji cvjetaju, jer niti jedne godine nije bilo ništa od sjemena, ali ne gubim nadu možda i uspije kad posadim još kojeg u zemlju...  sretan
« Zadnja izmjena: Prosinac 03, 2017, 12:03:55 dubravko » Evidentirano
 Str: 1 ... 43 44 [45]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!