Autor Tema: Naručivanje palmi i sjemenki sa interneta  (Posjeta: 105265 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vladimiro

• Phoenix
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Naručivanje palmi i sjemenki sa interneta
« Odgovori #60 u: Listopad 13, 2008, 12:23:00 poslijepodne »
Ja sam bio u banci i predao zahtev za Visa internet karticu u Vojvodjanskoj banci..ne postavljaju nikakve uslove ni nadohnade...bice do kraja nedelje...ovo placanje preko bankovnog transfera je cista pljacka jer te otkinu sa provizijom...jedino ako firma nema racun u nekoj banci koja ima poslovnice u tvojoj zemlji kao sto je kpr otvorio u Srbiji u ERSTE banci tekuci racun na ime privatnog lica MARTINA SMETANE,ne znam kako je u Hrvatskoj i ostalim republikama?

Offline Pivi

• Administrator
« Odgovori #61 u: Listopad 13, 2008, 12:54:52 poslijepodne »
Ja sam plačao karticom i nisam primjetio da sam platio proviziju.
Dakle na internetu sam upisao podatke sa kartice, kartično plačanje putem interneta i to je to.

Dali vi govorite o plačanju na banci kad ideš sa cahom na banku da bi novac uplatio na račun u drugoj državi? to je nešto sasvim drugo.

Ja uopće neznam kako neko fizičko lice iz druge države koje kod vas nema državljanstvo ili slično može kod vas otvorit račun?
To još nisam čuo da je moguće. Bar ne za hr.
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2008, 12:56:38 poslijepodne od Pivi »

Offline vladimiro

• Phoenix
  • *
« Odgovori #62 u: Listopad 13, 2008, 13:24:02 poslijepodne »
Za KPR sam uplatio dve narudzbine u  ERSTE banci,pri potvrdjivanju porudzbine od kpr sam dobio imejl gde se navodi ime vlasnika racuna,pomenutog Martina, i broja racuna i u banci pri placanju sam obavesten od sluzbenice da je to privatni tekuci racun....ako je neko naruvivao u Srbiji nek kaze svoje iskustvo.... :thumb_up:

Offline Xenon

• En Taro Adun
  • Global Moderator
« Odgovori #63 u: Listopad 13, 2008, 17:42:49 poslijepodne »
U Srbiji bilo ko moze da otvori racun, nije potrebno da bude drzavljanin Srbije.

Za placanje na racun u drugoj drzavi, placaju se vrlo skupe provizije (i do 30 Eura), tako da to ne preporucujem. Na placanje karticom koja je u Visa sistemu placanja nema provizije ma gde se nalazi primalac uplate.
USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #64 u: Listopad 14, 2008, 22:05:54 poslijepodne »
Jutros stiglo sjeme od europalmsa. Čitao sam po ovim postovima da neki imaju negativnih iskustava s njihovim sjemenom. Dobio sam po desetak i više sjemenki za svaku naručenu vrstu-dakle puno više nego što je predviđeno (25 kom). Javit ću rezultate za svaku od vrsta kakva je klijavost (Brahea armata, Butia capitata "odorata", Trachycarpus wagnerianus, Phoenix theophrasti, Jubaea chilensis)
'Mediteran kakav je nakad bio'

Offline Pivi

• Administrator
« Odgovori #65 u: Listopad 14, 2008, 22:22:41 poslijepodne »
I ja sam dobio više... a kažu da se obično daje više ako sjeme i nije baš najsvježije... tako sa kaže  :mrgreen:

Ja sam naručio od europalmsa 7 vrsta sjemena, 35 eura.
Mislim da sam već pisao o tome ali evo ponovo:
Dakle plača se paket od 25 komada.

1. Archontophoenix alexandrae, 32 komada, nije nikla ni jedna
2. Archontophoenix cunnighamiana, 60 komada, nije nikla ni jedna
3. Euterpe edulis, dobio 44 komada, nije nikla nijedna. Poslije sam vidio da je neko sjeme bilo trulo. Toliko o svježini i kvaliteti sjemena.
4. Phoenix reclinata, 45 komada, nije nikla ni jedna
5. Phoenix roebelenii, 42 komada, nikla 3 komada
6. Ravanea rivularis, 60 komada, nije nikla ni jedna
7.Syagrus romanzoffiana, 30 komada, niklo ih par.

E sad se zapitaj zašto je poslao i duplo više sjemenki nego se plati. Ma da mi je poslao i 10 puta više šta će mi kad ne valja i ne niće.

Dakle od 313 komada sjemenki niklo je 5.  :shocked:
 :lol:

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #66 u: Listopad 14, 2008, 22:26:58 poslijepodne »
Hmm  :misli: nadam se da ću biti bolje ruke
Uglavnom mogu samo pohvaliti rarepalmseeds čije se sjeme pokazalo vrlo visoke klijavosti  :thumb_up:
Ako ne uspije s europalmsom ponovit ću opet narudžbu od rarepalmseedsa

Offline Pivi

• Administrator
« Odgovori #67 u: Listopad 14, 2008, 22:30:45 poslijepodne »
Ako si bio zadovoljan za RPS-om, zašto nisi ponovo od njih naručio?
Pitam onako, zanima me. Znatiželja da probaš od drugih, ili veći broj sjemenki po paketu koje nudi europalms?

Zato ti kažem, više vrijedi 10 ali zdravih sjemenki, nego milion nevaljalih.
Ne kažem da tvoje neće valjat. Ja sam samo iznio svoje iskustvo koje je jako negativno i više od europalmsa ne naručujem.

Sve pohvale Ortanique-u, RPS-u, pojedincima sa Ebay-a i palmtalk-a.

Offline branimir

• Global Moderator
« Odgovori #68 u: Listopad 15, 2008, 09:45:36 prijepodne »
Henoh držim palčeve da sve nikne.
Podsjetio bih ovom prilikom za svaki slučaj na Sedumov post u vezi lužnatosti tla koje pogoduje sjemenkama
Phoenix theophrasti-a.

http://palmapedia.com/index.php/topic,50.msg16744.html#msg16744

Offline penJ.

• Phoenix
  • *
« Odgovori #69 u: Listopad 15, 2008, 09:51:48 prijepodne »
ja sam dva puta narucivao sa holandskog sajta, veoma su azurni, za 6 radnih dana od dana narucivanja sam dobio posiljku.. ako se naruci preko 20evra slanje je besplatno, a sa svakom porudzbinom dobija se gratis seme palmi, trahi fortunei ili w.robusta, i 5ml nitrozima(ja sam dobio 10ml  :icon_mrhappy: ) ... ovo gratis seme od trahija mi je super proklijalo 0k0 50%, a seme banana onako, doduse nisam ni ocekivao dobru klijavost od njih, jedino je musa yunnanensis imala 100% klijavost..
evo tog sajta: www.exotischezaden.nl

Offline ivan

• Washingtonia
  • *
« Odgovori #70 u: Listopad 15, 2008, 18:13:13 poslijepodne »
ja sam dva puta narucivao sa holandskog sajta, veoma su azurni, za 6 radnih dana od dana narucivanja sam dobio posiljku.. ako se naruci preko 20evra slanje je besplatno, a sa svakom porudzbinom dobija se gratis seme palmi, trahi fortunei ili w.robusta, i 5ml nitrozima(ja sam dobio 10ml  :icon_mrhappy: ) ... ovo gratis seme od trahija mi je super proklijalo 0k0 50%, a seme banana onako, doduse nisam ni ocekivao dobru klijavost od njih, jedino je musa yunnanensis imala 100% klijavost..
evo tog sajta: www.exotischezaden.nl

Kako si  im platio? Na sajtu se pominje paypal, a on ne funkcionise u Srbiji.

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #71 u: Listopad 15, 2008, 18:32:33 poslijepodne »
Ako si bio zadovoljan za RPS-om, zašto nisi ponovo od njih naručio?
Pitam onako, zanima me. Znatiželja da probaš od drugih, ili veći broj sjemenki po paketu koje nudi europalms?

Zato ti kažem, više vrijedi 10 ali zdravih sjemenki, nego milion nevaljalih.
Ne kažem da tvoje neće valjat. Ja sam samo iznio svoje iskustvo koje je jako negativno i više od europalmsa ne naručujem.

Sad sam naručio od europalmsa jer su u ponudi imali Trachycarpus wagnerianus koji sam si htio nabaviti, a kad sam naručivao zbog minimuma pošiljke odlučio sam uzeti i druge vrste.

Henoh držim palčeve da sve nikne.
Podsjetio bih ovom prilikom za svaki slučaj na Sedumov post u vezi lužnatosti tla koje pogoduje sjemenkama
Phoenix theophrasti-a.

Hmm, vidjet ćemo što će biti s Phoenixom theophrastijem jer mi nešto ne sluti na dobro. Nakon sinoćnjeg Pivijevog posta išao sam pogledati sjemenke i potopiti ih. Na moje razočaranje Phoenix theophrasti je imao pljesnjivih sjemenki nekih 3 ili 4 koje sam stisnuo noktom i probio-dakle trule!  :icon_mad:
Vidjet ću što će biti s ostalima

Offline penJ.

• Phoenix
  • *
« Odgovori #72 u: Listopad 15, 2008, 18:54:41 poslijepodne »
Kako si  im platio? Na sajtu se pominje paypal, a on ne funkcionise u Srbiji.
nisam platio ja, nego moja tetka bankovnim transferom... a pitao sam ih moze i da im se posalje novac postom.

Offline vladimiro

• Phoenix
  • *
« Odgovori #73 u: Listopad 15, 2008, 19:01:54 poslijepodne »
bas steta hteo sam da narucim sa kreditnom karticom a ovaj paypal je ocigledno nesto drugo.Javio mi se europalms vec sutradan posle narudzbe i moze kash by mail ali sam odustao,cekam karticu ali vise mi se svidja ovo sa ovom holandskom firmom ali za sad nista.......  :thumb_up:

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #74 u: Listopad 16, 2008, 17:12:16 poslijepodne »
Još jedna napomena uz vezu narudže sjemena s europalmsa. Sjeme Brahea armate koje sam dobio od njih je vidno manje nego ono što sam prošle godine pokupio s viške Brahea armate. To ništa ne govori o sjemenu i njegovoj potencijalnoj klijavosti, samo primjećujem