Palmapedia.com  
Lipanj 26, 2017, 02:08:28 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 12
  Ispis  
Autor Tema: Kaštel Lukšić, "botanički vrt", OŠ Ostrog  (Posjeta: 56071 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Goga70
Gost
« Odgovor #15 : Lipanj 27, 2008, 16:17:36 »

Baš je predivan no nakon katastrofe koju sam imala na festivalu cvijeća u Kaštelima neznam hoću li u skorije vrijeme uspjeti nagovoriti muža da odemo do tamo a baš bih ga volila vidjeti i uživo.
Evidentirano
Mila1
Gost
« Odgovor #16 : Lipanj 27, 2008, 17:39:45 »

kakva sad katastora? shocked
Evidentirano
Goga70
Gost
« Odgovor #17 : Lipanj 28, 2008, 19:00:37 »

ajoj Mila duga je to priča

No onaj koji je skrivio upravo mi obećao da ću uskoro posjetiti Botanički u Kaštel lukšiću klanjase
Evidentirano
Veruda
Administrator

Spol: Muški

« Odgovor #18 : Lipanj 28, 2008, 19:04:46 »

A diš AS-a slat u vrt  rofl7gp

Reci mu (ovo je odgovor i na pitanje od Mile) da se pokuša najaviti jer sada ljeti obično se zatvara...
Evidentirano
Goga70
Gost
« Odgovor #19 : Lipanj 28, 2008, 20:57:48 »

a čuj morat će se iskupiti icon_mrgreen
rekao je da će srediti pa ja dalje ne mislim

Evidentirano
Mila1
Gost
« Odgovor #20 : Lipanj 28, 2008, 22:31:58 »

Pa dajte cure i momci tek sad sam znatiželjna o cem se radilo shocked
« Zadnja izmjena: Lipanj 28, 2008, 22:36:55 Pivi » Evidentirano
Goga70
Gost
« Odgovor #21 : Lipanj 29, 2008, 08:06:36 »

hehe Mila vidim ima i znatiželjnijih od mene icon_mrgreen

Pa sad se već tome i smijem i zafrkavamo se na tu temu ali priznajem taj dan bilo mi za poludit  icon_wink
Dakle za tjelovo spojila vikend i otišla lijepo do muževih na more zvoni mob i dotični (spomenuti od Verude) kako je znao da ja volim cvijeće obavještava me i zove na Praznik cvića u Kaštelima thumb_up moji muž i djeca nađu hiljadu i jedan razlog da se neide rađe bi oni u ribe ili na plažu. Javim ja njemu kako nisam sigurna i da ću probati sutra nagovoriti muža da ipak odemo. Slijedeće jutro ja nekako nagovorim muža i sva sretna šaljem poruku.
Nema odgovora hmm zovem nekoliko puta - ništa  zbunjen ajde bumo krenuli pa onda do tamo valjda ga i dobijem icon_neutral ne odustajem valjda sada kad sam konačno nagovorila muža icon_wink i tako mi krećemo put Kaštela icon_smile
Naravno da ne duljim nisam ga dobila icon_mad put do Kaštela bio katastrofa neke radove imali gužve očajne zbog  toga bile tako da su nam do tamo trebala dva sata  :thumb_down:i onda kako on meni nije ništa pobliže objasnio nemam pojma u kojim Kaštelima je to koga god pitam nitko nema pojma muž i klinci živčani bjesni i ja već pomalo  gace
AS se ne javlja poludila sam ono doslovce i tako nakon nekog vremena samo okrenula auto i natrag za Šibenik negdje oko Boraje javio se dotični i kaže da je došao kasno doma tek pred jutro i stišao mob tako da može spavat u miru  icon_mad
Dobro nije ni on toliko kriv ipak nisam ni ja bila sigurna ali sad se mora nekako iskupiti cool
I da glavno je opet nagovoriti muža to je uspješno obavljeno klanjase

Eto sad znaš cijelu storiju do u detalje ovako detaljno ni Veruda do sada nije znao icon_mrgreen

Jesam zadovoljila tvoju znatiželju ili treba još detaljnije icon_mrgreen
« Zadnja izmjena: Lipanj 29, 2008, 08:20:25 Goga70 » Evidentirano
Mila1
Gost
« Odgovor #22 : Lipanj 29, 2008, 13:57:55 »

Auh stvarno gadno eusa_doh tj velika gnjavaža old a eto svima nama se desi tako nesto a to da starosjedioci ne znaju informacije sta se desava po njihovim mjestima :old:eeeeeee to nije nista novo. Zadnji put sam bas u Kastelima trazila neku radnju i motala se po cesti gore ,dole i pitala i tek mi je na kraju neki covjek znao reci di je to tocno.
Evidentirano
nina
Washingtonia
*

WWW Email
« Odgovor #23 : Lipanj 30, 2008, 22:23:55 »

E, Goga, bas steta...ima nas toliko u Splitu koji smo ti mogli pomoci.

Ajde, ako prodres do vrta, isplatit ce ti se sve muke koje si prozivjela. Jedan mali savjet: muza i djecu posalji na plazu, nakupuj im sendvica, sokova, daj im za dupli sladoled, i dogovori da te nece biti tri sata. Tek tako ces moci sve lijepo detaljno razgledati i neces se nervirati...Mene bi muz uvijek debelo nanervirao kad bih ja isla nesto tako gledati, sjecam se kakav je fjasko bio biokovski botanicki vrt...ma za poludit, pukao mi je film od njihovih: ma daj sta ce ti ovo, ma Nino djeci je vruce, ma mama ja sam zedan, ma kako si to sebicna da nas vuces ovamo, itd, itd. Muz i djeca ne idu uz cvijece, nazalost, blago onima kod kojih to ne vrijedi, ja ih ne poznajem...
Evidentirano

Goga70
Gost
« Odgovor #24 : Lipanj 30, 2008, 22:40:16 »

Vidiš dobra ideja ima valjda u Kaštelima plaža icon_mrgreen

Oni nek se kupaju a ja ću guštati  thumb_up

Inače nisu oni meni tako strašno dosadni redovito na floru idemo zajedno jedino sinu brzo dosadi muž je strpljiv i moram priznati sve bolje to podnosi icon_lol
Kad se samo sjetim kad smo kupili novi stan i prije seljenja kaže on meni nećeš mi od stana napraviti vrt a sada ga već interesira što ćemo posaditi da bi ovog proljeća kako ja odugovlačila sa sadnjom balkonskog cvijeća on malo malo kad ću posaditi rofl7gp

Evidentirano
agava
Phoenix
*

Spol: Ženski

« Odgovor #25 : Srpanj 07, 2008, 00:30:38 »

Evo jedan članak vezan za ovaj vrt http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/dalmatia/3117210/index.do
Evidentirano
akaranus
Global Moderator

« Odgovor #26 : Srpanj 07, 2008, 09:05:15 »

agava članak je o biblijskom vrtu, a ne o botaničkom.
Evidentirano

Sedum
Brahea
*

« Odgovor #27 : Srpanj 11, 2008, 23:51:44 »

Botanički vrtovi s palmama i egzotima na Jadranu: osim novijeg bot. vrta Škole Ostrog - Kaštela, uz istočni Jadran postoje još 2 bot. vrta: Rovinj i Trsteno. Rovinjski vrt oko Akvarija je pred koje stoljeće bio bogat i najveći u Istri, ali je dosad zapušten i propao pa uz borove, čemprese i slične banalitete, od palma sad postoje tek Trachycarpus i Chamaerops.

Šumarski vrt HAZU ili Arboretum Trsteno kod Dubrovnika je naš najstariji botanički vrt još od 16. stoljeća i unatoč nedavnih požara je to najveća zbirka drvenastih egzota i velikih prastarih palmi na istočnom Jadranu, čije su sjeme ili sadnice donosili još rani pomorci u Dubrovačkoj Republici. Uz niz novijih i mladjih uzgojenih palmica, sadrži desetak vrsta starijih velikih palmi koje su medju našim najvećim primjercima tih vrsta: Butia capitata, Latania burbonica, Phoenix canariensis, Ph. dactylifera, Ph. sylvestris, Trachycarpus fortunei, Washingtonia filifera, Chamaerops humilis ...itd. Od inih južnih egzota su još poveća stabla Cycas revoluta, Dasylirion serratifolium, razni Eucalyptusi, Musa basjoo, i niz drugih. Pri ljetovanju, članovi palmapedije bi obavezno trebali posjetiti i upoznati taj najstariji jadranski vrt s našim najvećim palmama.
Sedum, 11. 7. 2008.
Evidentirano

Wiki-FLORA JADRANA (primorsko i otočno bilje, sukulenti i južni egzoti):  http://wwtrade.org/Hrvatski/index.php/WikiFlora_Jadrana
quzma
Gost
« Odgovor #28 : Rujan 02, 2008, 16:10:25 »

Točno tako, jer oni neće.
Iako sam ljeta u djetinjstvu provodio na plažama u Lukšiću,
ne mogu vam preporučiti kupanje...morat ćete do Čiova...

botanika u kaštelima:
Kaštel Štafilić - Maslina (1500-1700 god stara)
http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?p=164964

Kaštel Lukšić - Perivoj Vitturi (spomenik park.arh.)
http://www.kastela.org/content/view/1376/2/

Ako se ne varam, oko '77 smo, a pod vodstvom Ivne Bućan, počeli
okopavati suhi okoliš novosagradjene OŠ. Prvo su nastali otoci kamenjari
sa kaktusima...Sa sjeverne strane škole počelo se sa uzgojem sadnica i
prodajom u Dioklecijanovim podrumima, kasnije je nastao i maslinik...tako
da je škola dobrim samofinancirala razvoj vrta.
(Bijah trećaš, kada smo se, ozareni, preselili sa školom iz vlažnog
Vitturijevog kaštela u novu zgradu)

Trebali bi moći izorganizirati neke ljetne posjete putnika namjernika
preko Ivne, ili (uz stručno vodstvo, ako joj zdravlje dopusti) Biljane Bilobrk,
također vrlo zaslužne prof. biologije.
Vidjet ću mogu li što učiniti...strpite se malo, iduće ljeto samo što nije...
Evidentirano
Preix007
Gost
« Odgovor #29 : Studeni 06, 2008, 23:03:37 »

Ja idem u Ostrog školu i često boravim u botaničkom vrtu icon_joy.... Vrt je  fenomenalan!!!!! To morate sami doživjet... samo što vrt nije otvoren za svakoga... Otvoren je za đake,nastavnike i za ostale djelatnike Ostrog škole...samo ponekad dođu gosi (uglavnom stranci)... sretan
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 12
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!