Palmapedia.com  
Travanj 22, 2019, 07:17:32 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 13 14 [15]
  Ispis  
Autor Tema: Opuntia ficus-indica (Indijska smokva)  (Posjeta: 39566 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
palmofan
Cocos nucifera
*

Spol: Muški

Email
« Odgovor #210 : Veljača 06, 2019, 17:57:48 »

Kod tebe je onda bilo hladnije nego kod mene. Ako se ne varam kod mene do sad uopće nije bilo dvocifrenih minusa, što je prilično neuobičajeno za moju klimu.
Evidentirano

USDA zone: 7a

Cikas
Cocos nucifera
*

« Odgovor #211 : Veljača 07, 2019, 21:39:33 »

Mislim da to uopće ni nije ficus-Indica. Već neka donekle slična opuntia. Drugačija je od mojih. Imaju izduženije, deblje segmente bez iglica.
Evidentirano
veljoking
Washingtonia
*

« Odgovor #212 : Veljača 09, 2019, 19:17:03 »

Kod tebe je onda bilo hladnije nego kod mene. Ako se ne varam kod mene do sad uopće nije bilo dvocifrenih minusa, što je prilično neuobičajeno za moju klimu.

nasao sam minimalne temperature,koje su bile kod mene, mada ove zime je 7b zona standard jedino kod jacih zima ide studen do -18c  tacnije do 7a zone  thumb_down
tako da to je taj opseg kod mene,jedne zime je 7a zona a  druge zime je 7b zona i sve tako u krug icon_wink

« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2019, 19:25:28 veljoking » Evidentirano
Henoh
Administrator

« Odgovor #213 : Veljača 10, 2019, 08:43:07 »

Veljo, mogu primjetiti iz podataka koje si priložio još jednu važnu stvar za nas koji pokušavamo s uzgojem osjetljivijih vrsta u hladnijim klimama. Za toploljubljivije vrste uz apsolutne minimume važna je i duljina trajanja vezanih ledenih dana. Kod mene je srećom ove godine izostalo, za sada, dugog niza ledenih dana, ali vidim da se kod vas temperatura od 31. 12. 2018. do 15. 1. 2019. držala na 0 ili ispod 0 stupnjeva. Tek s 16. 1. 2019. temperatura je otišla u plus. To je jako važna stvar kod preživljavanja osjetljivijih vrsta unatoč apsolutnim minimumima koji mogu govoriti o zoni 7b. Izostanak vezanih ledenih dana u dijelovima Texasa i New Mexica koji su službeno 7b, uz više sunčanih sati godišnje nego kod nas, omogućuje uzgoj primjerice W. filifera dok mi o tome samo možemo sanjati bez zaštite.
Evidentirano

'Mediteran kakav je nakad bio'
veljoking
Washingtonia
*

« Odgovor #214 : Veljača 23, 2019, 12:23:37 »

Veljo, mogu primjetiti iz podataka koje si priložio još jednu važnu stvar za nas koji pokušavamo s uzgojem osjetljivijih vrsta u hladnijim klimama. Za toploljubljivije vrste uz apsolutne minimume važna je i duljina trajanja vezanih ledenih dana. Kod mene je srećom ove godine izostalo, za sada, dugog niza ledenih dana, ali vidim da se kod vas temperatura od 31. 12. 2018. do 15. 1. 2019. držala na 0 ili ispod 0 stupnjeva. Tek s 16. 1. 2019. temperatura je otišla u plus. To je jako važna stvar kod preživljavanja osjetljivijih vrsta unatoč apsolutnim minimumima koji mogu govoriti o zoni 7b. Izostanak vezanih ledenih dana u dijelovima Texasa i New Mexica koji su službeno 7b, uz više sunčanih sati godišnje nego kod nas, omogućuje uzgoj primjerice W. filifera dok mi o tome samo možemo sanjati bez zaštite.

Hvala Henoh upravu si ,duzina ledenih dana kod nas je veliki problem na kontinentu.. thumb_down
Evidentirano
veljoking
Washingtonia
*

« Odgovor #215 : Veljača 23, 2019, 12:28:18 »

slike od pre dva dana

jedan jezik je ostao pod sljunkom i malo sam ga odkrio i ziv je nije ga mraz unistio,
- ovi jezici koji su napolju neke delove je trulez pocela da hvata,neki ezici su boju poceli da menjaju a neki deluju ok

Verovatno ce nesto ostati  misli

Evidentirano
 Str: 1 ... 13 14 [15]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!