palmapedia.com

RAZNO => VRIJEME/KLIMA => Autor teme: palmofan - Prosinca 19, 2013, 21:06:26 poslijepodne

Naslov: Split
Autor: palmofan - Prosinca 19, 2013, 21:06:26 poslijepodne
Na forumu se dosta pisalo o povoljnim mikrokliomatskim zonama na području Zagreba, ali nitko nije spominjao postoje li slične zone na području Splita. Split je veliki grad, pa bi i u njemu zbog efekta toplinskog otoka trebala postojati područja sa posebno povoljnom mikroklimom. Na primjeru Zagreba vidi se drastična razlika u zimskih minimumima između Maksimira i Griča, ako takvo nešto vrijedi i u Splitu moglo bi se očekivati da posebno povoljna područja u ovom gradu pripadaju zoni 9b, možda čak i zoni 10a.
Naslov: Odg: Split
Autor: markotb - Prosinca 20, 2013, 00:26:37 prijepodne
Ono sto znam jeste da su jutarnje temperature na aerodromu Resnik cak 5-6 stepeni nize nego one na Marjanu, ili Split Visoka. :misli:
Naslov: Odg: Split
Autor: branimir - Prosinca 20, 2013, 00:29:33 prijepodne
Meni ovako na prvi pogled podnožje južne strane Marijana izgleda kao najbolja zavjetrina.
Još ako govorimo o prostoru na južnoj strani neke visoke zgrade koji cijeli dan ima sunca to bi bilo to..

(http://imageshack.us/a/img30/1598/txfn.png)
Naslov: Odg: Split
Autor: Savar - Prosinca 20, 2013, 07:13:10 prijepodne
Mislim da bi trebalo pogledati arhivu podataka pa se moze donjeti neki eventualni zakljucak, evo recimo (mislim ) za Spinut, Split

http://www.wunderground.com/history/airport/LDSP/1997/1/20/CustomHistory.html?dayend=21&monthend=2&yearend=2013&req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA (http://www.wunderground.com/history/airport/LDSP/1997/1/20/CustomHistory.html?dayend=21&monthend=2&yearend=2013&req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA)
Naslov: Odg: Split
Autor: branimir - Prosinca 20, 2013, 11:53:30 prijepodne
Evo i Marijana (vjerojatno sa vrha):

(http://imageshack.us/a/img594/4176/ti1t.png)
Naslov: Odg: Split
Autor: adriano - Prosinca 20, 2013, 13:12:10 poslijepodne
meteo stanica je na 122 mnv.
Naslov: Odg: Split
Autor: adriano - Ožujka 04, 2014, 08:17:38 prijepodne
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nikad-toplija-veljaca-u-splitu/731870.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/nikad-toplija-veljaca-u-splitu/731870.aspx)
Naslov: Odg: Split
Autor: gringo - Travnja 23, 2014, 20:57:33 poslijepodne
Šetaliste oko Bačvica je 9b+ :sun:, mozda i ispod Mrijana ali nema urbani termo potencijal, mislim :misli: