Ove godine su mi od palmi u zemlji cvjetali 2 x T. fortunei muški, 3 x T. fortunei ženski, 1 x T. fortunei wagnerianus, 2 x Sabal minor (prošle godine 3 x), 2 x R. hystrix muški, 1 x R. hystrix ženski, 2 x C. humilis cerifera ženski, 1 x C. humilis cerifera muški, 1 x C. humilis muški (jedne godine bio hermafrodit).
Sjeme je bilo klijavo prijašnjih godina na T. fortuneiu, S. minoru (od prošle godine sjeme nije dobro), Chamaeropsi. R. hystrix je formirao male količine sjemena, ali za sada bez klijavosti. Chamaeropsi isto su imali malu količinu sjemena.
U teglama su cvjetali i davali klijavo sjeme Chamaerops compacta i Chamadorea radicalis.
Većina Trachycarpusa je od sjemena koje sam ubrao 2008. u Zadru. R. hystrixi su klijani 2009. ovo je treća godina da cvjetaju. Sabal minor jedan je od Lovranpalma posadjen 2010, u to vrijeme 5-6 godina star iz sjemena. Sabal minor havanensis je klijao Branimir 2009., posadjen van cca 2013. Zadnjih 3-4 godine cvjetaju. Chamaerops humilis muški je klijan 2007./2008. i posadjen na prvom listu u vrt na proljeće 2008. Prvi put cvjetao kao hermafrodit 2017. ili 2018. Cerifere i wagnerianus su kupovni. Većini palmi je do potpunog kruga od klijanja do cvjetanja i plodonošenja trebalo 10 godina.
2017. dosta toga je propalo. Butiji odorati je malo nedostajalo da cvjeta, moguće da je mogla i te godine da ju zima prije nije ubila. Stradale su i dvije Sabal etonie koje da su preživjele bi vjerojatno sad cvjetale. Njih bi probao opet. U temi na forumu o zimskim štetama 2017. ima još detaljno o palmama koje su propale nakon te zime. Ovaj prikaz kao orijentir onima koji su na počecima i razmišljaju s čime bi se moglo probati. Kao male palme su štićene povremeno pasivnom zaštitom. Sada jedino Chamaeropsi od ovih nabrojanih koje cvjetaju.