Autor Tema: Limun (Citrus limon)  (Posjeta: 83087 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline veljoking

• Phoenix
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Limun (Citrus limon)
« Odgovori #405 u: Veljača 21, 2021, 20:03:28 poslijepodne »
Moj limun iz semena, posadio sam ga prosle godine, zimis sam ga stitio filc sto ide za laminat i preko najlon ima ostecenja 50% ali ima i grana koje se zelene ovo sam cisto iz zezanja probao na kontinentu limun da vidim sta ce ostati od njega mislio sam da ce do zemlje biti skresan ali ima zdravih grana.. :sretan:

online json parser validator

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #406 u: Veljača 22, 2021, 08:29:21 prijepodne »
Dobro je prošao,izgleda da će par listova i preživiti.
bvb

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #407 u: Listopad 17, 2021, 09:49:32 prijepodne »
Podizem Malu plantazu na 4000 m2. Narucio 130 limuna, 20 limeta i 15 maslina. Sad Mi se to cini Mali broj. Citam da ih je rafaneli na visu posadio na 3 metra udaljenosti a redove na 5 metara udaljenosti. Po bekakvim preporukama ministarstva minimalan broj limuna na Hektar je 500 , a narance 800. Necu vjerojatno nista znati dok ne oznacim rupe. Sta vi mislite ima li tko kakve prijedloge

Offline veljoking

• Phoenix
  • *
« Odgovori #408 u: Listopad 17, 2021, 10:18:35 prijepodne »
@Trava da sobzirom da sam usda zona 7b  :thumb_up:
I nije imao neku zastitu.pocetkom 4 meseca sam ga podrezao i ostavio 15 cm od zemlje oppravio se dosao je sad blizu metar visine.Zimus cu probati sa agril folijom 2 sloja pa cemo videti ovo je iz zezanja posadjeno i ako znam da je Limun do -7 otporan.

Iduce godine sadim napolje feijoa selowiana o za nju sam optimista ,jer nekoliko ljudi u Bugarskoj je ima a te fidjole sj prezivele -13 c kratko nekoliko dana bez zastite tako da mislim da bi u 7b zoni sa agrilom fidjola mogla i neki plod da donese videcemo .

upload photo for forum

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #409 u: Listopad 28, 2021, 13:17:22 poslijepodne »
Kako zastititi sadnice od vjetra. Uzeo Sam ubauhausa neku mrezu za ptice, Ali sad Mi se to cini bezveze. Mozda one vrece za krumpir nisu lose rjesenje. Za gnojenje Sam uzeo Jare, npk7:20:30 mineralnog i peletiranog stajnjaka Pa cu t
Po Par Saka od ta tri pobacat na dno rupe Pa onda zemlja. Oce li to biti ucinkovito Ako su rupe metar duboke? Bit ce metar zemlje izmedju gnojiva i sadnice.pobacati cu nesto i Po povrsinu u krugu Öko sadnica.

Offline trava

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #410 u: Studeni 02, 2021, 18:36:11 poslijepodne »
Čemu kopati rupe od metra?Za kontejniranu sadnicu dosta je iskopati  dublje za pola visine kontejnera,na dno rupe baciti kakvog humusa ili starog stajnjaka koji se izmiješa sa iskopanom zemljom i to se sve vrati u oko sadnice.čemu bi služila ta jaka gnojiva na metar dubine?Biljke uzimaju hraniva iz živog površinskog sloja tla.Sad je kasno,a i ja kasno odgovaram,za prihranu sa npk ,bolje prihrani u proljeće.Ako je zemlja bila zapuštena,što bi se reklo na ugaru, onda nije ni potrebno bacati puno novca na gnojivo
Ovo proljeće sam posadio jednu mandarinu,bilo je tvrdo pa nisam ni kopao dublje od visine pitara,dobro je nasuo humusom i eno je lipa i zdrava i rodila dva lipa ploda!
bvb

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #411 u: Studeni 02, 2021, 19:12:23 poslijepodne »
Zemlja je Bila zapustena 100 godina, Ali sad je ispikamirana i dvaput frezana. Dovest cemo svakako kamion dva zemlje za sadnju. Procitao Sam da je rafaneli sadio na visu na 80 cm dubine, iako ne znam kako ce biljka iskoristiti to gnojivo na toj dubini. Mozda moze povuci korijen. U pitanju  su trogodisnje sadnice. Trebali bi saditi u petak Ako vrijeme dozvoli a Sutra zavrsiti sa markacijom rupa. To sam mislio danas zavrsit Ali nije nimalo jednostavno kako se cini

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #412 u: Studeni 11, 2021, 22:41:56 poslijepodne »
Hits://postimg.cc/HcGVPFLz

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #413 u: Studeni 11, 2021, 22:43:41 poslijepodne »

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #414 u: Studeni 11, 2021, 22:45:21 poslijepodne »

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #415 u: Studeni 11, 2021, 22:49:16 poslijepodne »

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #416 u: Studeni 11, 2021, 22:50:29 poslijepodne »
Evo posadili 220 citrusa i 10 maslina

Offline Savar

• Jubaea
  • *
    • Savar
    • Email
« Odgovori #417 u: Studeni 12, 2021, 09:19:23 prijepodne »
Bravo Adriano. Vidim da se tvoja ideja od prije par godina ostvaruje.  :thumb_up: Da li provlačiš sustav navodnjavanja?

Online adriano

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #418 u: Studeni 12, 2021, 13:30:09 poslijepodne »
Ocu na proljece. Kupio Sam tri kontejnera, planiram Jos nekoliko. Nazalost nema vodovod u blizini , Pa cemo morat smislit nesto sa prirodnim padom. Ima neko rjesenje sa programatorom na baterije Pa to regulira protok vode u cijevima

Offline krco

• Washingtonia
  • *
« Odgovori #419 u: Studeni 13, 2021, 22:04:42 poslijepodne »
Ovo je jako lijepo za vidjeti. Svaka cast Adriano i hrabro naprijed  :thumb_up:
Moj laicki savjet ti je da ne stedis s vodom prvih par god...
USDA zone: 9a