PALME > PALME (Arecaceae)

Zimska zaštita palmi

(1/443) > >>

Veruda:
To Pivi, samo da ti prežive prvu zimu :wink:

Pivi:
Nemoj mi to ni spominjat  :bud:

:sretan:

Nadam se da će zima biti blaga kao i ove godine.

Za svaki slučaj neće mi bit problem ih obuć u nešto već u 11 mjesecu kako bi bio siguran.
Neznam bili napravio od drva usku "kućicu" tj više okvir oko palme i onda oko tog okvira da namotam najlon da idem direktno na palmu sa najlonom.

Ali o tome kad dođe vrijeme. Možda imate neke savjete?

Ovo je odprilike šta ću vjerojatno napravit.
Dakle zabit 5 kolaca (štapova) u zemlju oko palme, dobro ih učvrstit i omotat najlonom.

toto:
Pivi za nasu klimu to nije rjesenje, to bi ti skuhalo palme, jedna deka ili flis samo u slucaju leda je puno bolja ...toto

Pivi:
Hvala na savjetu. Upravo zato sam i napisao to sve ako bi netko imao nešto pametno za reći. Dakle ukoliko bude trebalo palmu samo umotam u deku ili plahtu i to je to.

Tako može stojat 2 mjeseca, nije problem?

Hvala toto

Veruda:
Najbolje ti je da pratiš vremensku prognozu i tek onda kada bi temperature mogle pasti ispod 0°C onda oprezno prekriti nekom dekom od jute. Pritom pripaziti da se ne unište listovi. Dakle, što kraći period je palma omotana to bolje. Na jesen je poželjno dobro pognojiti prirodnim gnojivom s visokim udjelo Kalija kako bi palma ojačala.
Isto tako je bitno da palma ispred sebe ima dovoljno dug period prilagodbe na nove okolnosti (ako si je presadio) prije zime.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju