Chamaerops će povrememo trebati pasivnu zaštitu kada se temperature spuste ispod -10 i budu vezani ledeni dani.
Medju Chamaeropsima postoje razlike u otpornosti (i medju zelenim formama). Dobro im je pustiti da imaju nekoliko izdanaka iz kojih se mogu obnoviti ako strada središnja točka rasta. Palma preuzima rast s nekim od izdanaka i nastavlja se brzo oporavljati. Cerifere su nešto otpornije, pogotovo ako su zasušene. U Zagrebu ima jedan u velikoj tegli na Rudeškoj cesti koji je ostavljen na jednom deblu od preko 2 m visine. Taj je preživio i siječanj 2017. i mjesec dana leda. U istom vrtu u velkoj tegli imaju i jedan Trachycarpus fortunei veći. Chamaerops se vidno bolje snalazi u takvim skučenim uvjetima od Trachycarpusa.
Kod sadnje, izabrati mikropoziciji s povoljnijom mikroklimom unutar vrta, npr. uz neki južni, jugozapadni zid, iza zelenog zimzelenog zida od npr. lovor višnje okrenutog ka jugu i sl. Na nekoj padini uz ukopavanje i podzidavanje malog kamenog zidića. Sve se to vrlo lako natkrije i zamota po potrebi.
Moja pozicija je na padinama vinogradarskog kraja, ali je u Prigorju od Brckovljanja prema Zelini. Zagrebačka naselja u dijelovima Medvednice imaju još povoljniju mikroklimu od mene, a sam grad je sad zona 8 pa zato ne čudi da tamo prezimi Chamaerops.
Sretno sa sadnjom i uzgojem!