Autor Tema: KAKI-Diospyros  (Posjeta: 78707 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drveni

• Gost
Odg: KAKI-Diospyros
« Odgovori #45 u: Lipanj 05, 2008, 11:22:45 prijepodne »
I ja bih ostavio koji, čisto da vidim hoće li ih održati a ostale bih uklonio.

Offline Pivi

• Administrator
  • Spol: Muški
« Odgovori #46 u: Lipanj 05, 2008, 11:53:15 prijepodne »
i ne samo to..kad bi se ostavili plodovi (dosta njih) mlada grana kod mlade sadnice može puknut.
Ja sam u prolječe posadio 2 naranče washington navel i ostavio sam po par pupova na svakoj.

Offline franceska

• Jubaea
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #47 u: Lipanj 05, 2008, 12:06:11 poslijepodne »
Mislim da se ne bi trebao brinuti,
jer plodovi ce ove godine biti ionako jako maleni, tako da mu nece pretjerano skoditi.
50:50 je mozda najbolje pola ostavit, pola skinut.

Ja osobno bih ih sve ostavila, cisto ono iz radoznalosti, a kaki je otporan, tako da mu da dva tri ploda nece bas nesto znaciti!
Jako lijepo izgleda, listovi i boja, zdrav!

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #48 u: Lipanj 05, 2008, 13:08:15 poslijepodne »
Hvala vam na odgovorima  :sretan: Ostavit ću mu 50%, a ostalo skinuti.
'Mediteran kakav je nekad bio'

Offline porat

• Jubaea
  • *
    • Email
« Odgovori #49 u: Lipanj 05, 2008, 15:17:52 poslijepodne »
Ja sam pročitao da agrumima treba 20-25 listova po jednom plodu. Na svojoj maloj mandarinki namjeravam skinut većinu plodova, ali još to nisam napravio jer vjerujem da će dio plodova sam otpast kad počnu suše. Navodno, ako se plodovi ne skinu biljka će se previše iscrpsti i to će se odraziti na daljnji rast. Ne znam kako je sa kakijem, ali proncip je sigurno isti, pa bolje ostavit manje nego previše.
DRNIŠ:
USDA zone: 8b (prema 8a)
Prosječna godišnja apsolut. min. temp.:  -9,4°C
Apsolutna minimalna temperatura:        -16,1°C - 1985. g.
(razdoblje od 1961. g. do 2010. g.)
Godišnja prosječna temperatura:           13,0°C
Ukupna godiš. količina padalina:      oko 900 mm

Offline Palma

• Washingtonia
  • *
« Odgovori #50 u: Lipanj 05, 2008, 20:37:27 poslijepodne »
Ja sam pročitao da agrumima treba 20-25 listova po jednom plodu. Na svojoj maloj mandarinki namjeravam skinut većinu plodova, ali još to nisam napravio jer vjerujem da će dio plodova sam otpast kad počnu suše.

Pretprosle godine sam i ja tako mislila pa sam poskidala brdo malih plodova s jedne mandarine koja je bila prekrcana zametnutim plodovima. Bilo me je strah tog iscrpljivanja biljke o kojem govoris. No, danas mislim da je to nasilno skidanje plodova s mandarine bila greska, jer sam u medjuvremenu od nekoga cula da mandarina sama odbaci visak. Prosle godine se potvrdilo da ta teorija drzi vodu. Mandarina je kao uvijek bila krcata cvjetovima, a kasnije je dio zametnutih plodova doista otpao sam od sebe.

Za kaki nemam iskustva, ali mi se cini logicno tako postupiti, slicno kao sto treba skinuti visak ploda s mlade jabuke ili neke druge vocke. Obicno je ljudima to najteze napraviti, ali kada imaju mladu vocku doista treba stisnuti zube i prezaliti taj "gubitak" koji je samo naoko gubitak. Kada se vocka rastereti viska plodova, oni koji preostanu budu veci i zdraviji, a vocka se ne "izrodi" (tako to kod mene zovu) i sljedece godine je jaca i izdrzljivija. Starije stablo dovoljno je snazno da i samo regulira taj omjer pa mislim da na starijim vockama nije nuzno intervenirati.
Palma

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #51 u: Lipanj 09, 2008, 16:23:18 poslijepodne »
Skinuo sam kakiju dva ploda, a dva ostavio. Već je sad bilo primjetno da troši energiju na plodove i prestaje trošiti hranu na rast pa je intervencija ipak bila nužna. Vidjet ću je li porebno naknadno ukloniti i preostala dva ploda

Offline tasana

• Phoenix
  • *
« Odgovori #52 u: Lipanj 24, 2008, 23:04:29 poslijepodne »
Tvoj kaki izgleda izrazito zdravo (mada ne poznajem tu vocku) i vidi se da ima pravu boju listova sto za moga ne mogu reci.
Posto znam da je ovde zemlja alkalna, ocekivala sam malo problema, a vidi se na mladim izbojima da su zuti. Nakon toga doslo je do prave hloroze u manjoj meri. Zalila sam ga otopinom nekih minerala i malo se boja vratila ali jako polako-jos uvek listovi nisu zeleni skroz.
Zbog svega ovoga, a i zbog toga sto malo znam o ovoj vocki sta joj prija, bilo bi lepo znati cime je ti Henoh recimo prihranjujes-kakav je sastav gnojiva koje mu dajes-hvala  :thumb_up:

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #53 u: Lipanj 24, 2008, 23:21:15 poslijepodne »
Tasaana, iskreno da ti kažem nisam mu davao ništa. Jedino je kod sadnje dobio u rupi naizmjenično sloj sitne zemlje, pa pregoreli stajnjak, pa opet sloj sitne zemlje, a na samom dnu i drenaža. Vidjet ću vremenom što bih mu mogao ponuditi. J a sam također nov u uzgoju kakija pa se još učim na ovome. Nadam se da bi netko drugi mogao ponuditi prijedlog za prihranu

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #54 u: Srpanj 07, 2008, 07:55:57 prijepodne »
Razvoj ploda kod Kakia

1.) 24. 5. 2008.

2.) 8. 6. 2008.

3.) 25. 6. 2008.

4.) 5. 7. 2008.

Sad mi je postalo očito da sam možda trebao odmah skinuti sve plodove, jer iako se plodovi fino razvijaju ostatak biljke stoji

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #55 u: Listopad 05, 2008, 19:06:46 poslijepodne »
Plod Kakia je sad već dobio boju, ali zbog plodova sadnica nije napredovala  :icon_sad: za ubuduće znam što mi je činiti

Offline Zexland

• Jubaea
  • *
    • Z&Z Design Studio
« Odgovori #56 u: Listopad 25, 2008, 19:42:46 poslijepodne »
E sta ja jos necu saznati na ovom forumu  :rofl:
Kaki je super! Mislim da do sada i nisam vidjao ovu vocku  :misli: ili nisam obracao paznju...

Ne mogu da verujem da je prezivela atomsku bombu u Japanu  :shocked:
« Zadnja izmjena: Listopad 25, 2008, 19:46:53 poslijepodne od Zexland »
http://www.zizstudio.com

USDA zone for Zexland: 7b/8a
---------------------------------
Aps. minimum in last 25 years: -18c
Aps. maximum in last 25 years: +47c

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #57 u: Listopad 30, 2008, 21:58:03 poslijepodne »
Preživila je atomsku bomu, pa će valjda i lijepo prezimiti ovu svoju prvu zimu. Slika od prije nekoliko dana, još malo i bit će zrela

Offline Pivi

• Administrator
« Odgovori #58 u: Listopad 30, 2008, 22:13:24 poslijepodne »
Henoh, nakon šta dozriju na stablu i uberu se one moraju odstajati neko vrijeme prije nego se konzumiraju. Da dozriju do kraja.

Offline Henoh

• Administrator
« Odgovori #59 u: Listopad 30, 2008, 22:22:40 poslijepodne »
 :thumb_up: da, a i fora izgledaju. Malecka iz mog avatara bit će prva koja će ih konzumirati  :cool: