Potpuno se slažem što se tiče fejsbuka i ostalih društvenih mreža. Naravno, one imaju svoju upotrebu, ali one ne dopuštaju bavljenje nekom temom na tako koncizan i pregledan način, sa temama razvrstanim po podforumima i sl.
Naš problem je u biti "malo tržište", tj. relativno malo govorno područje i relativno nepovoljna klima u većem delu istog. Sa druge strane, retki su forumi i na mnogo većim jezicima koji su se ovoliko dugo održali uz ovako usku tematiku, i još sa takvim brojem članova, tema i postova.
Najbolji način da se forum ponovo pokrene je privlačenje novih članova, posebno novih članova iz primorskih krajeva koji imaju srazmerno bolje uslove za uzgoj egzotičnih biljaka nego mi kontinentalci. Naravno, bitni su i ljudi iz hladnijih krajeva koji su voljni da ulažu nadljudske napore da gaje palme i održavaju ih u životu u nepovoljnim klimatskim uslovima.
U svakom slučaju, aktivnosti će biti više kada se forumu priključe novi članovi, a na nama je da održavamo nivo aktivnosti i da svojim slikama, izveštajima, komentarima, itd. osiguramo da forum ne zamre, jer bi to bila velika šteta.