Autor Tema: Pozdrav iz Beograda  (Posjeta: 385 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Xenon

• En Taro Adun
  • Global Moderator
  • Spol: Muški
Pozdrav iz Beograda
« u: Rujan 12, 2007, 01:23:54 prijepodne »
Pozdrav svim clanovima i svima koji vole palme i ostalo egzoticno rastinje!

Ja sam iz Beograda, dakle zivim u klimi gde ne raste bas puno toga egzoticnog, ali ipak su mi palme hobi i zelja mi je da uspesno gajim visoke palme u ovoj ne bas pogodnoj klimi. Takodje su mi zanimljive i druge egzoticne biljke, narocito yucce i banane, koje bi u mojoj klimi mogle da se gaje ali ih ipak slabo ima...

Biljkama se ne bavim profesionalno i svo znanje koje imam sam stekao sam kroz iskustvo, dakle ubio sam veoma veliki broj palmi, pa sad mogu da kazem sta kojoj vrsti odgovara a sta ne.  :icon_neutral: Uglavnom su to bili nesrecni Phoenixi koje sam ostavljao napolju da mrznu i slicno. Ipak, u poslednjih nekoliko godina sam se preko interneta informisao o nekim vrstama koje podnose daleko nize temperature od palmi sa kojima sam ja eksperimentisao, to se narocito odnosi na neke retke Trachycarpuse i neke Sabale, tako da sada cekam da mi palmice koje su mi u medjuvremenu nikle i koje sam u medjuvremenu nabavio narastu, spremam ih za torturu...  :icon_joy:

Spreman sam da odgovaram na pitanja ako nekoga nesto zanima, ali takodje imam jos puno da naucim, narocito od clanova koji imaju vece iskustvo od mene.

Pozdravljam vas sve.
Xenon
USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm