Autor Tema: Prijedlozi, pitanja, komentari...  (Posjeta: 13235 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Henoh

• Administrator
  • Spol: Muški
Odg: Prijedlozi, pitanja, komentari...
« Odgovori #240 u: Ožujak 10, 2014, 15:02:25 poslijepodne »
Svaka biljka koja može bez imalo problema prezimiti na kontinentu i koja je tamo često viđena ili je to bila ne spada na ovaj forum.

Istina, možda se poneka tema i "prošvercala" na ovaj forum, ali generalno bi to bilo to. Imali smo sveobuhvatne rasprave na tu tema na početku stvaranja foruma i došli do zakuljčak da takve biljke ne obrađujemo jer smo ipak specijalizirani na "egzote", pa makar to ponekad bilo i teško specificirati.

Mislim da je gore sve receno, kao i sto su drugi vec pisali.Negdje je crta povucena. Sad ako se to nekomu ne svidja barem Internet omogucuje mnostvo foruma pa  nek potrazi drugdje ono cega nema na Palmapediji.
'Mediteran kakav je nekad bio'

Offline sale

• Washingtonia
  • *
« Odgovori #241 u: Ožujak 10, 2014, 18:46:03 poslijepodne »
Sale, jesi ti kada bio na kojem drugom forumu?? Pravila foruma odredjuje i diktira administrator foruma i ne raazumijem odakle ti volje za toliko prepucavanje o necemu sto su svi ostali shvatili samo ti ne !!! O tome da eventualno administratori mogu razmotriti i stroze odrediti kriterije odnosno azurirati, nitko ne spori i mislim da je za to dovoljan jedan upis, a ne cijela stranica uvjeravanja svih nas kao da smo svi mi maloumni! 

Zaista nemam želju za prepucavanjem. Samo sam pitao koji su kriteriji za postavljanje teme na forum, to sam pitao i u prvom postu.

Da li je to osetljivost na hladnoću?
Da li je egzotičnost (šta god to značilo)?
Da li je činjenica da biljka nije nativna u evropi?

Nadam se da se moje poruke ne shvataju uvredljivo i provokativno jer mi to zaista nije namera. Pokušavam samo da ukažem na nedoslednost. Izvinite, ali nikakva logika ne postoji da forumu koji nosi epitet "posvećen palmama i drugim egzotičnim biljkama" pripada biljka koja izdržava zonu 2 a ne pripada mušmula. No, kao što je već rečeno, forum je privatno vlasništvo pa je to i jedini argument za ovakvu uređivačku politiku.
Toliko od mene...

Offline Veruda

• Administrator
« Odgovori #242 u: Ožujak 10, 2014, 19:58:56 poslijepodne »
Ja nemam komentara. S time zaključujem svaku daljnju raspravu s moje strane....

Offline Yonex

• Global Moderator
    • Email
« Odgovori #243 u: Ožujak 10, 2014, 20:35:04 poslijepodne »
Species that have been introduced, or moved, by human activities to a location where they do not naturally occur are termed exotic, nonnative, alien, or non-indigenous.

Google ponudi vecinu ovakvih definicija o tome sta je egzoticno. Ako cak i nije autohtona, a prezivljava na kontinentu velika je verovatnoca da se radi o nekom zimzelenom ili listopadnom drvecu sto takodje ne spada u tematiku. Sve sto nije palma, banana, cikas, sukulent, citrus, (sup)tropska cvetnica ili neka od mediteranskih vocki najverovatnije da se nece ovde obradjivati ali naravno mogu da zalutaju neke biljke koje gaje clanovi i koje su zbog necega nesvakidasnje/zanimljive. Jednostavno ne mozemo da povucemo neku jasnu granicu.
milka

Offline Cikas

• Cocos nucifera
  • *
« Odgovori #244 u: Ožujak 10, 2014, 21:30:14 poslijepodne »
Zaista nemam želju za prepucavanjem. Samo sam pitao koji su kriteriji za postavljanje teme na forum, to sam pitao i u prvom postu.

Da li je to osetljivost na hladnoću?
Da li je egzotičnost (šta god to značilo)?
Da li je činjenica da biljka nije nativna u evropi?

Nadam se da se moje poruke ne shvataju uvredljivo i provokativno jer mi to zaista nije namera. Pokušavam samo da ukažem na nedoslednost. Izvinite, ali nikakva logika ne postoji da forumu koji nosi epitet "posvećen palmama i drugim egzotičnim biljkama" pripada biljka koja izdržava zonu 2 a ne pripada mušmula. No, kao što je već rečeno, forum je privatno vlasništvo pa je to i jedini argument za ovakvu uređivačku politiku.
Toliko od mene...

Pa već sam ja više puta objasnio što znači egzotičnost, odnosno egzota.

Egzota, egzotično ( biljka ili životinja ) = Nije nativno, autohtono u Europi ( za nas Europljane, za recimo Amerikance to bi bile biljke i životinje koje nisu nativne u Americi itd.. ) :wink:

Offline markotb

• Cocos nucifera
  • *
« Odgovori #245 u: Ožujak 30, 2014, 21:18:03 poslijepodne »
Da li vam se desava da kada procitate novu poruku u nekom podforumu i onda se vratite na pocetnu, ta tema opet stoji da nije procitana (kao da ima jos novih poruka, a zapravo jedna koju sam vec procitao) :misli:

Offline palmofan

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #246 u: Ožujak 30, 2014, 21:24:15 poslijepodne »
Meni se to ponekad znalo događati, vjerojatno se radi o grešci na serveru. Da li je netko jučer navečer imao problema sa otvaranjem Palmapedije? Kada sam otvorio Palmapediju meni su se pojavljivali samo plavi retci bez ikakvog teksta, što mi je bilo jako čudno.
USDA zone: 7a

Offline markotb

• Cocos nucifera
  • *
« Odgovori #247 u: Ožujak 30, 2014, 21:29:54 poslijepodne »
Znaci nisam jedini koji ima problema ulaziti na sajt. :mrgreen:
« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2014, 21:30:05 poslijepodne od markotb »

Offline quicksile

• Washingtonia
  • *
    • Email
« Odgovori #248 u: Ožujak 30, 2014, 21:32:15 poslijepodne »
Da li vam se desava da kada procitate novu poruku u nekom podforumu i onda se vratite na pocetnu, ta tema opet stoji da nije procitana (kao da ima jos novih poruka, a zapravo jedna koju sam vec procitao) :misli:

desilo se i meni par puta, vjerujem kao i svima :)

Offline AlekLO

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #249 u: Ožujak 30, 2014, 22:59:28 poslijepodne »
nista strasno.....greske na serveru....i meni cesto se desava
.

Offline Adrijana

• Washingtonia
  • *
« Odgovori #250 u: Rujan 17, 2014, 09:52:49 prijepodne »
Eto i mene sa problemom. Nemogu uopšte da se spojim putem kompjutera doma ni sa laptopom na palmapediu. Samo sa mobitelom. U isto vrijeme probam ali na laptopu piše Acces denied dok evo sad pišem na telefonu. Kaj bi mogao biti problem . Molim pomoć.

Offline palmofan

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #251 u: Veljača 17, 2015, 18:04:14 poslijepodne »
Ja imam problem sa pregledom slika, uvijek kada pišem novi post kliknem na dugme "pregled" kako bih mogao vidjeti kako će mi poruka izgledati no u slučaju kada je u poruci link za sliku gore mi piše samo otvaranje pregleda i koliko god čekao uopće mi se ne prikazuje preview posta. Zanima me što je uzrok tome, može li se taj problem riješiti te imaju li i drugi članovi takav problem.

Još me i zanima mogu li kako izlistati sve svoje poruke koje sam napisao u nekoj temi. Da mi se prikažu samo poruke koje sam napisao u točno određenoj temi, npr. u temi Trachycarpus fortunei. Kada kliknem na opciju "postovi" prikažu mi se sve poruke koje sam napisao bez mogućnosti filtriranja poruka po temama.
USDA zone: 7a

Offline Veruda

• Administrator
« Odgovori #252 u: Veljača 17, 2015, 23:25:08 poslijepodne »
Ja imam problem sa pregledom slika, uvijek kada pišem novi post kliknem na dugme "pregled" kako bih mogao vidjeti kako će mi poruka izgledati no u slučaju kada je u poruci link za sliku gore mi piše samo otvaranje pregleda i koliko god čekao uopće mi se ne prikazuje preview posta. Zanima me što je uzrok tome, može li se taj problem riješiti te imaju li i drugi članovi takav problem.

Meni radi bez problema. Neka drugi kažu imaju li i oni takvih problema.

Još me i zanima mogu li kako izlistati sve svoje poruke koje sam napisao u nekoj temi. Da mi se prikažu samo poruke koje sam napisao u točno određenoj temi, npr. u temi Trachycarpus fortunei. Kada kliknem na opciju "postovi" prikažu mi se sve poruke koje sam napisao bez mogućnosti filtriranja poruka po temama.

Možeš, uđeš na određenu temu i u gornjem desnom kutu u tražilicu upišeš svoj nick. Nakon toga će ti se izlistati sve tvoje poruke koje si pisao na toj određenoj temi.

Offline Xenon

• En Taro Adun
  • Global Moderator
« Odgovori #253 u: Veljača 17, 2015, 23:31:49 poslijepodne »
Imam sličan problem kao palmofan kada hoću da pregledam post pre nego što ga pošaljem.
USDA zone: 7b/8а
AHS heat zone: 6
Average temperature: 13.6°C
Annual precipitation: 722 mm

Offline Treehugger

• Jubaea
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #254 u: Veljača 18, 2015, 02:38:58 prijepodne »
Isto problem sa pregledom posta.
Pain heals. Chicks dig scars. Glory... lasts forever.