Autor Tema: Za nevjerovat!  (Posjeta: 4800 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pivi

• Administrator
  • Spol: Muški
Za nevjerovat!
« u: Rujan 14, 2007, 05:49:07 prijepodne »
Pa dajte ljudi neka mi netko objasni ovo jer ja se nemogu načudit više nego šta jesam   :shocked:

Citat: Čovjek iz južne kanade
I too have a coconut. The weather where I live has been very dry and coolish. I am talking low 70's, ya cool!!! Anyway, my coconut is doing really good. Had a few nights where outside temps dropped to the 40's (in july, can you imagine). I was very worried thinking I was out a coconut but to my surprise its pushing out spear after spear!
Now I would not be leaving it out in our fall or winter of course but I think as tropical as they are, they way fair okay till spring.

As you can see there is a bungee around it, it got very windy and I was afraid of it being uprooted.

« Zadnja izmjena: Rujan 14, 2007, 06:27:11 prijepodne od Pivi »

Offline palmofan

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
Odg: Za nevjerovat!
« Odgovori #1 u: Rujan 15, 2007, 08:25:43 prijepodne »
Jel možeš ukratko na hrvatskom objasnit o čemu se radi jer baš i neznam engleski?
USDA zone: 7a

Offline Pivi

• Administrator
« Odgovori #2 u: Rujan 15, 2007, 13:47:13 poslijepodne »
Evo ovako čovjek je iz južne kanade i ovo su njegove rijeći (pisano na ljeto):

Citat:
I ja isto imam cocos palmu. Gdje ja živim vrijeme je bilo vrlo suho i "svježe". Pričam o temperaturama od oko 20°C. Moj kokos je vrlo dobro. Imao sam par noći kad je temperatura vani pala na 4-5°C (i to u srpnju, možete zamislit). Bio sam vrlo zabrinut za cocos, ali na moje iznenađenje on baca list za listom. Naravno, neću ga ostavljat vani na jesen i zimu s obzirom da je tropska biljka bit će mu dobro u kući do proljeća

Slika: kao što vidite ime povez okolo, bilo je vrlo vjetrovito i bilo me strah da ga ne odguli

Dakle nema ni vlage, temperature su mu u srpnju išle do čak 4°C ali mu je sa cocos palmom sve u redu.
Prema ovome bi meni kokos na visu moga uspjevat vani 9-10 mjeseci u godini, samo bi tokom 12. i 1. mjeseca bio u kući. Zato mi se ovo čini nevjerojatno.
« Zadnja izmjena: Rujan 15, 2007, 13:51:27 poslijepodne od Pivi »

Offline penJ.

• Phoenix
  • *
« Odgovori #3 u: Rujan 28, 2007, 12:00:46 poslijepodne »
ljudi da li je moguce da u beogradu raste mimoza :shocked:??? ona prava, sa zutim cveticima, ja je video, mada je bio mrak, prepoznao sam je po sitnim sitnim listicima, i mirisom, padala je kisa pa se osecao onaj specifican miris mimoze...

Offline Palmark

• Pokojni
  • *
    • Email
« Odgovori #4 u: Rujan 28, 2007, 12:40:23 poslijepodne »
ljudi da li je moguce da u beogradu raste mimoza :shocked:??? ona prava, sa zutim cveticima, ja je video, mada je bio mrak, prepoznao sam je po sitnim sitnim listicima, i mirisom, padala je kisa pa se osecao onaj specifican miris mimoze...
Ja nesto ne verujem da je to bila mimoza-zar mimoze ne cvetaju u februaru? Mozda je nesto slicno u pitanju,stvarno ne znam!
USDA zone: 8a
apsolutni minimum za poslednjih 15 godina:-14C
apsolutni maximum za poslednjih 15godina:44C

Offline palmofan

• Cocos nucifera
  • *
    • Email
« Odgovori #5 u: Rujan 28, 2007, 12:57:19 poslijepodne »
Ti si vidio albiciju a ne mimozu. I ja sam prije za albicije mislio da su mimoze.
USDA zone: 7a

Offline penJ.

• Phoenix
  • *
« Odgovori #6 u: Rujan 28, 2007, 13:00:08 poslijepodne »
nije cvetala, napisao sam da je sa zutim cveticima, jer sam pomislio prvo da nije albicija, ali ona ima vece listice... :misli: bas cu dobro zagledati ,sledeci put kad prolazim tamo, ali sam ubedjen da je ono mimoza.