Kad se navikne sunce mu neće smetati, štoviše izlaganje suncu tijekom ljeta ojačava biljku i podiže joj otpornost na hladnoću. Jedino bi zimsko sunce moglo biti problem jer navodno šteti sabalima, budući da je tlo zaleđeno pa ne mogu crpiti vodu iz njega a zbog sunca bi fotosintetizirali. Zbog toga se pojavljuju oštećenja na listovima.