Ne trebate se puno čuditi tim podacima iz Skandinavije, ove su razlike odavno normalne i očekivane, jer uvijek treba barem par dana da se isti hladni val spusti i do nas na jugu Evrope. Evo već jučer u petak je npr. na Sljemenu i u Sesvetama kod Zagreba napadalo dosta snijega (4-6 cm), a u zoru je bio mraz do -3C, a čak je i u Splitu već odgodjena utakmica zbog sniježnog stadiona. Danas (subota) je nešto mlačnije iznad nule i snijeg se tu topi - ali prognoze od sutra nisu bolje nego još hladnije: Ponovo nam kroz desetak dana uzastopno prijete mrazovi (zasad ne dvocifreni) i snijeg negdje do 8.12, i to ne samo u zaledju, jer se uskoro očekuje idućih dana oko nule uz snijeg ili bar susnježicu i na sjevernim otocima... Stiže nam prava i ozbiljna zima, vjerojatno slična kao i lanjska, tj. kao većina takvih normalnih zima iz prošlog stoljeća, pa vjerojatno ništa od tzv. globalnog 'zatopljenja' koje je bilo - pa prošlo.