Zimootpornoj ekipi u kamenjaru prije nekoliko dana su se pridružile i
Cylindropuntia imbricata i još jedna opuncija za koju nisam siguran što je, ali mislim da bi mogla biti
Opuntia phaeacantha, obje donacija od Akaranusa. Nadam se da će se dobro snaći u kamenjaru i da će dobro prezimljavati. Od kaktusa koji već otprije rastu u kamenjaru najbujnija je
Opuntia humifusa, koja stvara najviše novih "lopatica" i već se počela agresivno širiti.
Opuntia phaeacantha camanchica sporije napreduje i nakon ove zime je dobila nekakve smeđe fleke po sebi ali tjera nove "lopatice", što znači da to nije ništa opasno.
Opuntia fragilis je potpuno podbacila u kamenjaru i odustao sam od njezine sadnje na tom mjestu, bez problema preživi zimu, ali svake godine u sezoni rasta tu opunciju zahvati nekakva bolest od koje joj najprije pocrne donji članci najbliže korijenu a potom se bolest širi sve više dok se cijeli kaktus ne pretvori u crnosmeđu sluzavu kašu.

